Rupert Friend

Kiedy pojawia się na ekranie, od razu przyciąga wzrok. Trudno nie zakochać się w kreowanych przez niego postaciach. Rupert Friend - bo o nim mowa - jest jednym z najbardziej znanych brytyjskich aktorów. Przed kamerą czuje się jak ryba w wodzie. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź, gdzie zagrał, i obejrzyj któryś z jego filmów.

Imię: Rupert William Anthony

Nazwisko: Friend

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: 185 cm

Data urodzenia: 1 października 1981 roku

Znak zodiaku: waga

Zawód: aktor telewizyjny i filmowy

Osoby - związki:
 • Keira Knightley - brytyjska aktorka uhonorowana wieloma nagrodami, między innymi Empire Awards. Była nominowana do Oscara i Złotych Globów. Para poznała się na planie filmu "Duma i uprzedzenie". Szybko między nimi zaiskrzyło. Niestety uczucie nie przetrwało próby czasu. Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, cieniem na ich relacji położyła się sława młodej aktorki (długość związku: 5 lat);
 • Aimee Mullins - amerykańska sportsmenka, aktorka i działaczka społeczna. Gdy miała roczek, musiała przejść operację amputacji obu nóg poniżej kolan. Brała udział w paraolimpiadzie w Atlancie. Występuje w filmach i serialach. Angażuje się w działalność charytatywną. Para stanęła na ślubnym kobiercu 1 maja 2016 roku po trzech latach znajomości.


 • Rodzice: David Oxton i Caroline Friend

  Dzieci: brak

  Rodzeństwo: młodsza siostra Kate

  BIO: Rupert Friend przyszedł na świat w Cambridge, ale dorastał w Stonesfield w hrabstwie Oxfordshire. Początkowo chciał zostać archeologiem i podróżować po świecie. Zmienił jednak zdanie po obejrzeniu "Ojca chrzestnego". Marlon Brando i Daniel Day-Lewis stali się dla niego inspiracją. Ukończył aktorstwo na Webber Douglas Academy of Dramatic Arts w Londynie. Zadebiutował na dużym ekranie rolą Billy'ego Downsa w filmie "Rozpustnik". Jego kreacja spotkała się z dużym uznaniem ze strony krytyków. Okrzyknięto go wybitnym, nowym talentem. Otrzymał Satelitę i został nominowany do nagrody British Independent Film (BIFA). W 2005 roku zagrał głównego bohatera w komedii "Pani Palfrey w hotelu Claremont". Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola w serialu "Homeland". Rupert Friend dał się poznać jako niezwykle utalentowany aktor o wielu twarzach. Występuje w dramatach i horrorach, ale ma też świetne poczucie humoru i dobrze czuję się we wcieleniach komediowych. Uchodzi za jednego z najlepszych w branży. Czym zasłużył sobie na ten sukces? Artysta twierdzi, że kluczem do dobrej gry jest staranne przygotowanie do roli w każdym możliwym aspekcie - poczynając od wyglądu, poprzez sposób mówienia czy pisania, a na odczuwaniu kończąc. Friend rzadko pojawia się na deskach teatralnych. Preferuje role filmowe i telewizyjne.

  Znany z: roli George'a Wickhama w filmie "Duma i uprzedzenie". Zyskał dużą popularność również dzięki kreacji Petera Quinna w serialu "Homeland".

  Funkcja w filmie: - aktor w filmie "Rozpustnik" (2004); - aktor w filmie "Pani Palfrey w hotelu Claremont" (2005); - aktor w filmie "Duma i uprzedzenie" (2005); - aktor w filmie "W blasku gwiazd" (2007); - aktor w filmie "Ostatni legion" (2007); - aktor w filmie "Dekameron" (2007); - aktor w filmie "Chłopiec w pasiastej piżamie" (2008); - aktor w filmie "Młoda Wiktoria" (2009); - aktor w filmie "Kołysanka dla Pi" (2010); - aktor w filmie "5 dni wojny" (2011); - aktor w filmie "Obejmę cię moją miłością" (2012); - aktor w serialu "Homeland" (2012-2017); - aktor w filmie "Teoria wszystkiego" (2013); - aktor w filmie "Hitman: Agent 47" (2015); - aktor w filmie "Śmierć Stalina" (2017); - aktor w filmie "Zwyczajna przysługa" (2018); - aktor w filmie "Separation" (2021); - aktor w filmie "W nieskończoność" (2021).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:Satelity (2005) i inne...

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/rupertfriend/?hl=pl


  Link FB: brak informacji na temat oficjalnego profilu
  Advertisement MPU index