Robin Williams


Imię: Robin

Drugie imię: -

Nazwisko: Williams

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Rak

Data urodzenia: 1951-07-21

Miejsce urodzenia: -

Data śmierci: 2014-08-11

Wzrost: 170

BIO: Robin Williams – pochodzący z Tiburon amerykański aktor i komik. Był absolwentem Claremont Men's College i Juilliard School w Nowym Jorku. Późniejszy ulubieniec widzów i krytyków najpierw zainteresował się naukami politycznymi i trochę czasu minęło, zanim odkrył w sobie talent komediowy.
Sławę przyniosła mu rola w filmie „Świat według Garpa”, a jego najbardziej znane filmy to „Good morning Vietnam”, „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Hook”, „Fisher King”, „Pani Doubtfire”, „Jumanji”, „Buntownik z wyboru” (otrzymał Oskara w 1998 roku), „Patch Adams”, „Bezsenność” czy 2 części „Nocy w muzeum”.
W 2014 roku jego asystentka znalazła go nieprzytomnego w domu: powiesił się na pasku od spodni. Jak pisały media, latami był uzależniony od narkotyków i alkoholu, cierpiał na depresję, chorobę Parkinsona i przypominające Alzheimera otępienie. Do samobójstwa doprowadził go atak paranoi. Był trzeźwy, a dzień przed śmiercią szukał w internecie leków na chorobę, na którą wydawało mu się, że cierpiał.
Był trzykrotnie żonaty, osierocił trójkę dzieci.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index