Red Lipstick Monster

Red Lipstick Monster, a właściwie Ewa Grzelakowska-Kostoglu, to wykształcona kosmetolożka i specjalistka w dziedzinie wizażu, która od 2012 r. prowadzi kanał na platformie YouTube. Nagrywa filmy, w których dzieli się wiedzą na temat kosmetyków i technik robienia makijażu. W mediach społecznościowych śledzi ją ponad 3 mln internautów. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m.in. tytułu Kobiety Roku miesięcznika "Glamour" i Influencerki Roku czasopisma "Joy". Napisała kilka książek o tematyce związanej z kosmetologią i ciałopozytywnością. Sprawdź, jak wyglądała jej droga na szczyt internetowej popularności.

Imię: Ewa

Nazwisko: Grzelakowska-Kostoglu

Nazwisko panieńskie: Grzelakowska

Pseudonim: Red Lipstick Monster

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 3.02.1986 r.

Znak zodiaku: wodnik

Zawód: wizażystka, kosmetolożka, youtuberka

Osoby - związki: - mąż Wojciech Kostoglu - wizażystka poślubiła partnera w 2012 r., czyli dokładnie w tym samym roku, w którym wystartował jej kanał na YouTube.

Rodzice: brak szczegółowych informacji na ich temat. Wiadomo jedynie, że bardzo wspierają córkę i przekazali jej wartości, które pozwoliły jej osiągnąć sukces.

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Red Lipstick Monster to znana youtuberka branży beauty, wizażystka i kosmetolożka. Urodziła się i wychowała w Elblągu. Po szkole średniej pracowała w salonie piercingu, a następnie rozpoczęła studia kosmetologiczne w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu i pedagogiczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Oba kierunki ukończyła z wyróżnieniem, jednak jej największą pasją okazał się wizaż, w którym postanowiła się wyspecjalizować. W 2012 r. założyła kanał na platformie YouTube, którego popularność przekroczyła jej najśmielsze oczekiwania. Nagrywała filmy z poradami na temat kosmetyków oraz makijażu i dla wielu osób stała się autorytetem w tej dziedzinie. W 2017 r. została pierwszą Polką, której kanał zasubskrybowało milion użytkowników. Równie popularne stało się jej konto na Instagramie. Oprócz tego Ewa postanowiła dzielić się swoją wiedzą w tradycyjnej formie - wydała książki "Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu", "Tajniki DIY z Red Lipstick Monster" i "Tajniki paznokci". Została wielokrotnie wyróżniona przez czasopisma "Glamour" i "Joy" oraz portal Wizaz.pl. Jej książka osiągnęła status Bestsellera Empiku, a ona sama została laureatką prestiżowej nagrody Grand Video Awards.

Znana z: akcji społecznych i charytatywnych, w które chętnie się angażuje. Była organizatorką akcji charytatywnej w elbląskim domu dziecka, wielokrotnie angażowała się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i wzięła udział w kampanii marki Rimmel pt. "I will not be deleted", która miała na celu nagłośnienie problem hejtu w sieci. Jej twarz pojawiała się na okładkach magazynów "Glamour", "Viva!", "Joy", a tygodnik "Wprost" umieścił ją w rankingu 50 najbardziej wpływowych Polek. W swojej pracy zawodowej Red Lipstick Monster nie bazuje na umowach sponsorskich, ale tworzy własną markę i reprezentuje Polskę na wielu branżowych wydarzeniach zagranicznych. Youtuberka postanowiła zostać także promotorką ciałopozytywności w mediach, czego owocem jest e-book pt. "Ciałopozytywny poradnik śniadaniowy".

Książki:
 • "Red Lipstick Monster: tajniki makijażu" (2015),
 • "Red Lipstick Monster: tajniki DIY" (2016),
 • "Tajniki paznokci" (2017),
 • "Ciałopozytywny poradnik śniadaniowy" (2020).


 • Nagrody:Grand Video Awards w kategorii "Wideo poradnikowe" (2015),Bestseller Empiku za książkę "Tajniki makijażu" (2015),tytuł Kobiety Roku miesięcznika "Glamour" w kategorii "Online" (2016),tytuł Influencera Roku magazynu "Joy" w kategorii "Beauty Influencer" (2017),tytuł Beauty Influencer of the Year by Ofeminin (2017),nagroda Beauty Mentor przyznawana przez serwis Wizaz.pl (2018).

  LINK YouTube: Red Lipstick Monster


  LINK Instagram: @redlipstickmonster


  Link FB: @RedLipstickMonster
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index