Paweł Mąciwoda

Miłość do muzyki zrodziła się u Pawła Mąciwody już w dzieciństwie. Jako piętnastolatek został zachęcony przez ojca do gry na gitarze basowej. Bardzo szybko zaczął koncertować, a już w latach 80. wyruszył w swoją pierwszą trasę po Europie wraz z zespołem Little Egoists, z którym nagrał debiutancką płytę "Radio Wieliczka". Dziś Paweł Mąciwoda jest cenionym muzykiem na całym świecie. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Imię: Paweł

Nazwisko: Mąciwoda-Jastrzębski

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Bejbi (pisane także Baby)

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 20.02.1967 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: gitarzysta basowy, muzyk sesyjny, wokalista

Osoby - związki:
 • żona Agnieszka


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: syn Łukasz, córka Maria

  Rodzeństwo : brak informacji

  BIO: Paweł Mąciwoda urodził się 20 lutego 1967 roku w Krakowie. We wczesnym dzieciństwie przeniósł się z rodzicami do Wieliczki, gdzie mieszkał do 1990 roku. Muzyka zawsze była obecna w jego domu, ponieważ ojciec grał na basie w krakowskim zespole jazzowym Laboratorium. To właśnie on zaraził syna pasją do muzyki, dzięki czemu w wieku piętnastu lat Paweł sam zaczął grać na gitarze basowej. Jego pierwszym zespołem był wielicki Little Egoists, z którym udał się w trasę po Europie.Pierwszym ważnym wydarzeniem w karierze muzyka była podróż do Stanów Zjednoczonych, gdzie wyjechał w 1990 roku wraz z zespołem Jumbo i wokalistką Urszulą. Zauroczony życiem "za wielką wodą" postanowił tam pozostać w nadziei na rozwijanie talentu. Rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana i odnalezienie się w Ameryce przyniosło mu wiele zawodowych rozczarowań. Swoich sił próbował między innymi z chicagowskim zespołem bluesowym The Homewreckers, a po przeniesieniu na Florydę w 1991 roku współpracował z industrial metalową grupą Genitorturers.Po licznych, mniej lub bardziej udanych, doświadczeniach w Stanach Zjednoczonych Paweł Mąciwoda wrócił do Polski (2001). Wówczas na dwa lata dołączył do składu Oddziału Zamkniętego. Jednak prawdziwym przełomem w karierze muzyka było rozpoczęcie współpracy z niemiecką grupą metalową Scorpions, której wcześniej rzadko słuchał. Dużo bardziej odnajdywał się w muzyce jazzowej, bluesowej i progresywnej. Dlatego zawsze marzył, by grać jak zespół Rush. Mimo to artysta wziął udział w przesłuchaniach i oczarował Klausa Meine'a oraz jego kolegów. W zespole Scorpions gra nieprzerwanie od 2003 roku.Paweł Mąciwoda prywatnie jest mężem Agnieszki Mąciwody-Jastrzębskiej, którą poznał w 2010 roku w rodzinnej miejscowości, Wieliczce. Wspólnie wychowują dwoje dzieci Agnieszki z jej poprzedniego związku - syna Łukasza i córkę Marysię.

  Znany ze: współpracy z heavy metalowym zespołem Scorpions, do którego dołączył w 2003 roku. Paweł Mąciwoda jest nie tylko etatowym basistą w niemieckiej grupie, lecz również cenionym muzykiem sesyjnym. Często współpracuje z zespołami zarówno z Polski, jak i z zagranicy, wspomaga muzycznie wiele projektów. Zagrał gościnnie m.in. z Urszulą Dudziak, Pudelsami, Korą oraz Urszulą. Występował także z takimi legendami polskiego rocka, jak Oddział Zamknięty i TSA.

  Funkcja w zespole:gitarzysta basowy w zespole Scorpions (od 2003);gitarzysta basowy w zespole Oddział Zamknięty (2000-2002);gitarzysta basowy w zespole TSA (1998-1999, od 2021);gitarzysta basowy w zespole Jumbo (1990);gitarzysta basowy w zespole Little Egoists (1985-1989).

  Płyty (wybrana dyskografia): - "Radio Wieliczka" (1988) - z zespołem Little Egoists; - "Bela Pupa" (1988) - z Korą i zespołem Pudelsi; - "Magic Lady" (1989) - z Urszulą Dudziak & Walk Away; - "Urbanator" (1994) - z zespołem Urbanator; - "TSA w Trójce akustycznie" (1999) - z zespołem TSA; - "Co na to ludzie" (2001) - z zespołem Oddział Zamknięty; - "Nie chcę spać" (2004) - z zespołem Kulturka; - "Unbreakable" (2004) - z zespołem Scorpions; - "Miłość bezz granitz" (2005) - z zespołem Revolver; - "Humanity - Hour 1" (2007) - z zespołem Scorpions; - "Sting in the tail" (2010) - z zespołem Scorpions; - "Comeblack" (2011) - z zespołem Scorpions; - "Life after death" (2011) - z zespołem 4szmery; - "Polska (urodziłem się w Polsce)" (2012) - z zespołem Złe Psy.

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  Link Instagram: @pawelmaciwodaofficial


  Link FB: @pawelmaciwodaofficial
  Advertisement MPU index