Paula Patton

Filmowa kariera Pauli Patton rozpoczęła się, gdy wystąpiła z Willem Smithem w komedii romantycznej "Hitch". Aktorka ma na swoim koncie wiele drugoplanowych ról, dzięki którym zdobyła sympatię widzów i stała się rozpoznawalna. Z jakich filmów znana jest Paula Patton?

Imię: Paula

Nazwisko: Patton

Nazwisko panieńskie: Patton

Pseudonim: Max

Wzrost: 171 cm

Data urodzenia: 5.12.1975 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: aktorka filmowa, telewizyjna, producentka, wokalistka, autorka tekstów

Osoby - związki: - mąż Robin Thicke (2005-2015)

Rodzice: Charles Patton i Joyce Vanraden

Dzieci: syn Julian Fuego (ur. w 2010 r.)

Rodzeństwo : brak rodzeństwa

BIO: Paula Patton urodziła się w Los Angeles w 1975 roku. Ma korzenie afroamerykańskie ze strony ojca. Po ukończeniu szkoły średniej dostała się na Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, który po roku porzuciła na rzecz Szkoły Filmowej Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Zanim rozpoczęła przygodę z aktorstwem, próbowała sił jako wokalistka. W 2004 roku użyczyła głosu na krążku amerykańskiego muzyka Ushera. Zaśpiewała w piosence "Can U Handle It?" na płycie "Confessions". Jej współautorem był Robin Thicke, którego poślubiła rok później.Filmowym debiutem Pauli Patton była postać Mandy w komedii "Hitch", której gwiazdą był Will Smith. Choć to niewielka rola - to właśnie od niej zaczęła się kariera aktorska Pauli. Przez kolejny rok występowała jedynie epizodycznie, ale w 2006 roku nastąpił prawdziwy przełom, gdy otrzymała rolę Claire Kuchever w filmie "Deja vu", gdzie partnerowała Denzelowi Washingtonowi. Choć produkcja nie otrzymała zbyt wielu pochlebnych recenzji krytyków, okazała się kasowym hitem, dzięki czemu Patton została zauważona. W tym samym roku wystąpiła również w teledysku "Lost Without You", którego autorem był jej ówczesny mąż. Nie był to jednak jej pierwszy występ u Robina Thicke. W 2003 roku zagrała w wideoklipie do jego utworu "Brand New Jones".Od 2006 roku kariera aktorska Pauli Patton zaczęła nabierać tempa. Grała z największymi gwiazdami Hollywood, takimi jak: Kevin Costner, Kiefer Sutherland, Tom Cruise czy Mark Wahlberg. Kolejnym zwrotem na jej ścieżce zawodowej miał być udział w serialu kryminalnym "NBC Law&Order", w którym zastąpiłaby Sharon Stone w roli asystentki prokuratora. Gdy jednak otrzymała angaż w filmie "Mission: Impossible - Ghost Protocol", jej postać w serialu została zmieniona, a Paulę zastąpiła inna aktorka.Patton

przez 10 lat była zamężna z muzykiem i producentem Robinem Thickiem, którego poznała jeszcze jako nastolatka w 1991 roku. Para zaczęła regularnie się spotykać po dwóch latach znajomości, a w 2005 roku zakochani wzięli ślub. Pięć lat później przyszedł na świat ich jedyny syn Julian Fuego, a w 2014 roku małżonkowie ogłosili separację. Powodem rozstania miało być znęcanie się Robina nad rodziną oraz jego zdrada z dużo młodszą kobietą. W wyniku oskarżeń złożonych przez Patton jej były mąż stracił tymczasowo prawa do opieki nad synem i otrzymał zakaz zbliżania się do dziecka.

Znana: z roli Jane Carter w filmie "Mission: Impossible - Ghost Protocol", w którym wystąpiła u boku Toma Cruise'a. Paula Patton zagrała również w przebojowej komedii z Willem Smithem "Hitch" oraz z Denzelem Washingtonem w thrillerze "Deja vu".

Funkcja w filmie (wybrana filmografia):
 • aktorka w filmie "Hitch" (2005);
 • aktorka w filmie "Deja vu" (2006);
 • aktorka w filmie "Lustra" (2008);
 • aktorka w filmie "Hej, Skarbie" (2009);
 • aktorka w filmie "Wygrać miłość" (2010);
 • aktorka w filmie "Mission: Impossible - Ghost Protocol" (2011);
 • aktorka w filmie "Nierozłączni" (2012);
 • aktorka w filmie "Agenci" (2013);
 • aktorka w filmie "Ta ostatnia noc" (2014);
 • aktorka w filmie "Warcraft: początek" (2016);
 • aktorka w serialu "Gdzieś pomiędzy" (2017);
 • aktorka w filmie "Traffik" (2018);
 • aktorka w filmie "Sacrifice" (2019);
 • aktorka w filmie "Czworo dzieci i coś" (2020).


 • Płyty:wokal wspierający na płycie Ushera "Confessions" (2004).

  Książki: brak

  Nagrody:Czarna Szpula (Black Reel) za rolę w filmie "Hej, Skarbie" (2009).

  Link Instagram: @paulapattonofficial


  Link FB: @PaulaPatton
  Advertisement MPU index