Patrycja Kotecka

Patrycja Kotecka to ceniona dziennikarka śledcza. Pracowała dla "Super Expressu" i "Życia Warszawy". Mimo wielu sukcesów na tym polu porzuciła zawód. Pracowała w telewizji w roli prowadzącej program dla TV4, reporterki w TVP, koordynatorki TVP Info, zastępcy dyrektora Agencji Informacji TVP. Z czasem objęła funkcję dyrektor firmy ubezpieczeniowej. Prywatnie jest żoną ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Imię: Patrycja Kamila

Nazwisko: Kotecka-Ziobro

Nazwisko panieńskie: Kotecka

Pseudonim: nie ma

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 21.11.1978

r.

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: dziennikarka, dyrektor marketingu firmy ubezpieczeniowej Link4

Osoby - związki: Patrycja Kotecka to żona ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Jest 8 lat młodsza od małżonka. Zaczęli się spotykać w 2005 r. Informacją o ślubie para podzieliła się z mediami w połowie 2011 r. Data i miejsce ślubu kościelnego nie jest znana. Ślub cywilnym miał miejsce 27.07.2011 r. w Wieliczce. Plotkuje się, że w małżeństwie kluczowe decyzje podejmuje Kotecka, a mąż radzi się jej we wszystkich istotnych kwestiach.

Rodzice: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

Dzieci: Patrycja Kotecka ma dwóch synów - Jana Jerzego (ur. 31.10.2011 r.) i Andrzeja (ur. 23.10.2015 r.).

BIO: Patrycja Kotecka urodziła się w 1978 r. w Warszawie. Dziennikarka ma bardzo dobre wykształcenie. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Katedrze Teorii Zarządzania, w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz w Akademii Dyplomatycznej PISM i MBA. Podczas studiów zajmowała się opracowywaniem dokumentacji do programu TVP "Sensacje XX wieku" Bogusława Wołoszańskiego. Zanim rozpoczęła się na dobre kariera dziennikarska Patrycji Koteckiej, przez pewien czas trudniła się ona modelingiem. Wystąpiła na wybiegu w pokazach takich projektantów, jak Violetta Śpiechowicz czy Xymena Zaniewska. W kolejnych latach dzięki jej pracy jako dziennikarki śledczej wyszło na jaw wiele intrygujących historii. Pracowała przez kilka lat w telewizji. W 2009 r. związała się z firmą Apella, zajmującą się obsługą marketingową Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). Była w niej kierownikiem ds. projektów medialnych. W 2016 r. Kotecka objęła stanowisko dyrektor marketingu spółki ubezpieczeniowej Link4. Cztery lata później weszła w skład jej zarządu. Prywatnie jest żoną Zbigniewa Ziobry i mamą dwóch chłopców.

Znana z: Patrycja Kotecka znana jest przede wszystkim z dziennikarstwa śledczego dla "Super Expressu" i "Życia Warszawy". Przyczyniła się do ujawnienia bilingów ludzi wplątanych w "aferę Rywina". Dzięki niej prokuratura przekazała członkom komisji śledczej billingi osób zamieszanych w tę historię. Kolejną znaną sprawą, jaka wyszła na jaw dzięki Patrycji Koteckiej, było represjonowanie Urszuli Broniszewskiej - działaczki opozycji demokratycznej - przez Karola Napierskiego, szefa Prokuratury Krajowej. Następnie Kotecka zaczęła pracę w telewizji. Pisała reportaże i wydawała programy publicystyczne dla TVP. W 2007 r. pełniła funkcję koordynatora "TVP Info". Do jej zadań należało przygotowanie ramówki kanału. Była przez pewien czas zastępczynią dyrektora Agencji Informacji TVP, lecz w 2009 r. za sprawą Piotra Farfała zwolniono ją. Patrycja Kotecka rozpoczęła później pracę w spółkach ubezpieczeniowych. Była twarzą kampanii promującej nowoczesne rozwiązania technologiczne w branży ubezpieczeniowej.

Funkcja w telewizji: Patrycja Kotecka próbowała swoich sił jako prowadząca. W tej roli wystąpiła w 2005 r. w programie "Detektor", emitowanym w stacji TV4.

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: Patrycja Kotecka została wyróżniona tytułem Dziennikarki Roku przez "Super Express" i "Życie Warszawy". Stacja TV4 nominowała ją do nagrody Grand Press. W 2021 r. Kotecka odebrała w imieniu Link4 Złoty Laur na gali Super Biznesu 2021.

Link na Instagram: brak

Link FB: brak
Advertisement MPU index