Olivia Culpo

Olivia Culpo to amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, znana z takich produkcji kinowych, jak "Inna kobieta" czy "The Swing of Things". Dzięki wyjątkowej urodzie i idealnej figurze zdobyła tytuł Miss Universe 2012. Najpiękniejsza kobieta na świecie jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją ponad 5 mln internautów, którzy podziwiają jej zmysłowe zdjęcia i widzą w niej ikonę mody.

Imię: Olivia Frances

Nazwisko: Culpo

Nazwisko panieńskie: Culpo

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 8.05.1992 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: aktorka filmowa i telewizyjna, fotomodelka

Osoby - związki:Christian McCaffrey - z graczem futbolu amerykańskiego aktorka spotyka się od 2019 r. Na Instagramie Olivii można zobaczyć wspólne zdjęcia pary.

Rodzice: Susan Curran i Peter Culpo

Dzieci: brak

Rodzeństwo: siostra Sophia Culpo, siostra Aurora Culpo, brat Gus Culpo

BIO: Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, influencerka. Wyjątkowa uroda Olivii Culpo zwracała uwagę już wtedy, gdy ta była małą dziewczynką. Aktorka studiowała w College of General Studies, gdzie uczyła się gry na wiolonczeli, w czym również odniosła sukcesy - jednak to nie muzyka stała się jej główną pasją. Jako 20-latka zdobyła tytuł Miss Universe i była pierwszą Amerykanką, której to się udało od czasów wygranej Brook Lee w 1997 r. To przełomowe wydarzenie, które miało miejsce w 2012 r., otworzyło przed Olivią nowe perspektywy. Wzięła udział w kilku produkcjach kinowych - np. w filmach "Inna kobieta" i "Jestem taka piękna". W roku 2021 można było oglądać ją w serialu telewizyjnym "Paradise City" w roli Gretchen. Culpo realizuje się nie tylko jako aktorka, lecz także bizneswoman. W 2017 r. razem ze swoim ojcem założyła restaurację "Back 40". Lokal, urządzony w amerykańskim stylu, serwuje dania rodzimej kuchni, a dzięki słynnym właścicielom cieszy się ogromną popularnością. Być może ze względu na tę działalność Olivia wystąpiła gościnnie w kulinarnym reality show "Hell's Kitchen" w 2018 r. Próbowała sił także jako zawodowa modelka, jednak branża ta okazała się dla niej niezbyt przyjazna. Jej wygrana w prestiżowym konkursie została publicznie zakwestionowana ze względu na rzekomą protekcję i faworyzowanie modelki. Media krytykowały ją także za zbyt odważne sesje zdjęciowe. Z tego powodu Olivia Culpo poprzestaje na publikacji swoich zmysłowych, artystycznych zdjęć w mediach społecznościowych. Jej fotografie pokazują też ogromne zamiłowanie do mody.

Znana z: niezapomnianego konkursu Miss Universe 2012, w którym pokonała wszystkie kontrkandydatki i otrzymała tytuł najpiękniejszej kobiety we wszechświecie. Jej konto na Instagramie cieszy się olbrzymią popularnością. Olivię Culpo obserwuje ponad 5 mln internautów, a każda jej fotografia zdobywa kilkaset tysięcy polubień. Aktorka i fotomodelka należy więc do grona najbardziej wpływowych influencerek. Ze swojego życia prywatnego nie robi tajemnicy - na profilu można obejrzeć zdjęcia z jej chłopakiem czy fotorelacje z podróży, które właśnie odbywa. Olivia Culpo wykorzystuje popularność do promowania słusznych spraw. W 2013 r. odwiedziła Indonezję, gdzie zorganizowała konferencję dla młodzieży na temat zapobiegania HIV. Oprócz tego występuje w organizacjach, które prowadzą szerokie kampanie informacyjne na temat profilaktyki raka piersi czy jajników.

Funkcja w filmie:
 • aktorka w filmie "Inna kobieta" (2014);
 • aktorka w filmie "American Satan" (2017);
 • aktorka w filmie "Jestem taka piękna" (2018);
 • aktorka w filmie "Odwet" (2018);
 • aktorka w filmie "The Swing of Things" (2020);
 • aktorka w filmie "Venus as a Boy" (2021);
 • aktorka w serialu "Paradise city" (2021).


 • Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - Tytuł Miss Universe (2012).

  LINK Instagram: @oliviaculpo


  Link FB: @OliviaCulpoOfficial
  Advertisement MPU index