Olga Jankowska

Olga Jankowska to polska wokalistka i aktorka telewizyjna. Szerszej publiczności jest znana z występów w takich serialach jak "Samo życie" i "Komisarz Alex". Zagrała jedną z głównych ról w filmie "Jasne błękitne oczy" w reżyserii Bogusława Lindy.

Imię: Olga Anastazja

Nazwisko: Jankowska

Nazwisko panieńskie: Jankowska

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 12.09.1992 r.

Znak zodiaku: Panna

Zawód: aktorka, wokalistka

Osoby - związki: - brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Olga Jankowska to polska aktorka telewizyjna młodego pokolenia. Swój debiut filmowy zaliczyła w wieku 14 lat, kiedy to otrzymała jedną z głównych ról w filmie Bogusława Lindy "Jasne błękitne okna". Od tego czasu epizodycznie pojawia się w serialach telewizyjnych, m.in. w takich produkcjach jak "Samo życie" czy "Komisarz Alex". W 2008 roku aktorka dołączyła do obsady serialu "Barwy szczęścia", w którym gra jedną z głównych ról, wcielając się w postać Klary Śliwińskiej. W 2013 roku Olga wzięła udział w trzeciej edycji programu muzycznego "The Voice od Poland" i dotarła do półfinału. W 2018 roku aktorka zrobiła sobie przerwę od grania i wyjechała do Londynu w celu nauki śpiewu. Rok później powróciła do kraju i serialu "Barwy szczęścia", a także wydała swój debiutancki singiel "Za późno". W 2019 roku aktorka przyłączyła się do akcji "Jestem kobietą sukcesu", której została ambasadorką. Oprócz tego Olga Jankowska wystąpiła w kampanii społecznej #PoDrugiejStronieLustra, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zaburzeń na tle nerwowym. W grudniu 2020 roku na rynku polskim ukazała się gra "Cyberpunk 2077", do której aktorka nagrała piosenkę promującą "Never Fade Away (Samurai Cover)". Olga Jankowska bardzo chroni swoją prywatność w sieci i trudno znaleźć informacje o jej rodzinie czy związkach.

Funkcja w filmie i telewizji:
 • aktorka w filmie "Jasne błękitne okna" (2006)
 • aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2008)aktorka w serialu "Samo życie" (2010)aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2015)

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak informacji

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/olga\_anastazja/?hl=pl

  LINK Facebook: brak
  Advertisement MPU index