Nicole Richie

Nicole Richie to amerykańska osobowość telewizyjna, projektantka mody i aktorka. Popularność zyskała dzięki udziałowi w reality show "The Simple Life", w którym wystąpiła u boku przyjaciółki Paris Hilton. Jest założycielką lifestylowej marki odzieżowej House of Harlow.

Imię: Nicole Camille

Nazwisko: Richie (z domu Escovedo)

Nazwisko panieńskie: Richie

Pseudonim: Nikki

Wzrost: 155 cm

Data urodzenia: 21.09.1981 r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: projektantka mody, aktorka, muzyk

Osoby - związki:
 • mąż Joel Madden (od 2010 r., w związku od 2006 r.)


 • Rodzice: biologiczni: ojciec Peter Michael Escovedo, matka Karen Moss; adopcyjni: ojciec Lionel Richie i matka Brenda Harvey

  Dzieci: córka Harlow Winter Kate (ur. 2008), syn Sparrow James Midnight (ur. 2009)

  Rodzeństwo: Sofia i Melisa (siostry adopcyjne)

  BIO: Nicole Richie urodziła się w Berkeley w Kalifornii w rodzinie o korzeniach afroamerykańskich, angielskich, kreolskich i meksykańskich. Jej biologiczni rodzice z powodu złej sytuacji finansowej zgodzili się przekazać Nicole do adopcji swojemu przyjacielowi Lionelowi Richie. W 1999 roku Nicole podjęła studia na Uniwersytecie Arizony w Tuscon, jednak rzuciła je po dwóch latach. W 2003 roku wraz z przyjaciółką Paris Hilton wzięła udział w reality show, które zapewniło jej międzynarodową rozpoznawalność. W programie Nicole ujawniła swoje zdolności aktorskie, dzięki czemu po zakończeniu emisji otrzymała kilka propozycji. W 2005 roku zagrała w filmie komediowym, a następnie występowała gościnnie w serialach. Przyjmowała również propozycje bycia fotomodelką w magazynach mody, takich jak: "Harper's Bazaar", "Marie Claire", "Elle", "InStyle", "Teen Vogue", "Vogue", "US People". Była twarzą kampanii reklamowej marek Bongo Jeans i Jimmy Choo. W 2007 roku wraz z partnerem Joelem Maddenem Nicole otworzyła Fundację Dziecięcą Richiego Maddena, działającą na rzecz pokrzywdzonych samotnych matek i dzieci. Richie angażuje się w działalność Czerwonego Krzyża, UNICEF-u, projekt March of Dimes, Elthon John AIDS Foundation. W 2007 roku ogłosiła plany wypuszczenia na rynek amerykański własnej linii biżuterii, okularów przeciwsłonecznych i perfum. Akcesoria były sprzedawane w butikach Kitsona. W 2010 roku poszerzyła kolekcję o buty i odzież. W tym samym roku ogłosiła powstanie własnej marki modowej House of Harlow. W 2012 roku wypuściła autorską kolekcję torebek i zaczęła współpracę z siecią sklepów internetowych Macy's. W 2016 roku otrzymała pierwszą główną rolę w sitcomie "Great News", w którym występowała do 2018 roku. Nicole jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Mediów Ekologicznych. W 2011 roku zorganizowała imprezę charytatywną Baby2Baby. Wraz z mężem prowadzi aktywną działalność filantropijną.

  Znana z: lifestylowej marki odzieżowej House of Harlow. Publiczność zna ją również z reality show "The Simple Life", w którym występowała ze swoją przyjaciółką Paris Hilton.

  Funkcja w filmie:aktorka w filmie "White Collar Blue", 2002;aktorka w serialu "Eve", 2004;aktorka w serialu "Rock Me Baby", 2004;aktorka w serialu "American Dreams", 2004'aktorka w serialu "8 Simple Rules", 2005;aktorka w filmie "Kids in America", 2005;aktorka w serialu "Chuck", 2008-2010;aktorka w serialu "Camping", 2018;aktorka w serialu "Grace and Frankie", 2019;aktorka w serialu "Bless This Mess", 2020.

  Funkcja w teledysku: - rola w teledysku "So Into You" Tamia, 1998; - rola w teledysku "I Call It Love" Lionela Richie, 2006; - rola w teledysku "Let There Be Love", 2013.

  Płyty solowe:"Unearthed", 2020.

  Książki:"The Truth About Diamonds: A Novel", 2005;"Priceless: A Novel", 2010.

  Nagrody:Nagroda Glamour Women of The Year Awards w kategorii przedsiębiorca roku za markę House of Harlow, 2010;Nagroda ACE Awards w kategorii influencerki, 2011.

  Link Instagram: https://www.instagram.com/nicolerichie/

  Link FB: https://www.facebook.com/nicolerichieofficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index