Michelle Williams

Michelle Williams to jedna z najpopularniejszych aktorek amerykańskich. Jest znana z filmu "Mój tydzień z Marilyn", "Blue Valentine", "Manchester by the Sea" i nie tylko. Od 1998 do 2003 roku grała również postać Jen Lindley w serialu telewizyjnym "Jezioro marzeń". W 2019 roku wcieliła się w posta

ć Gwen Verdon w serialu "Fosse/Verdon", który otrzymał Złotego Globa oraz 11 innych nagród. Zobacz pozostałe produkcje z Michelle Williams.

Imię: Michelle Ingrid

Nazwisko: Williams

Nazwisko panieńskie: Williams

Pseudonim: brak

Wzrost: 163 cm

Data urodzenia: 09.09.1980 r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: aktorka

Osoby - związki:
 • Heath Ledger;
 • Phil Elverum (małżeństwo od 2018 do 2019 roku);
 • Thomas Kail (małżeństwo od 2020 roku)


 • Rodzice: Larry Williams i Carla Ingrid Williams

  Dzieci: Michelle Williams ma dwoje dzieci. Jej pierwsza córka to Matilda Ledger (ur. 2005 r.). Matilda jest córką zmarłego tragicznie Heatha Ledgera. W 2020 roku urodziła swoje drugie dziecko.

  Rodzeństwo: Paige Williams, Sara Williams, Kelley Williams i Jason Williams

  BIO: Michelle Williams to jedna z najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Zadebiutowała w 1993 roku niewielką rolą w serialu "Słoneczny patrol". Rok później pojawiła się w filmie familijnym "Lassie", ale to produkcja "Tajemnica Brokeback Mountain" przyniosła jej największą sławę. Za rolę Almy otrzymała nagrodę Critics' Choice oraz wiele cennych nominacji, m.in. do Złotych Globów, Oscarów, OFCS czy BAFTA. Na planie produkcji poznała też swojego narzeczonego, Heatha Ledgera, który zmarł tragicznie w 2008 roku. Para doczekała się córki Matildy. Kolejne lata w życiu Michelle były równie owocne i aktywne. Następną nominację do Oscara otrzymała w 2010 roku za film "Blue Valentine", w którym zagrała u boku Ryana Goslinga. Rok później wcieliła się w postać Marilyn Monroe w dramacie "Mój tydzień z Marilyn", który otrzymał Złotego Globa oraz 4 inne nagrody. W tym samym roku zagrała w komediodramacie "Take This Waltz". Pojawiła się również w filmie przygodowym "Oz: Wielki i potężny", melodramacie "Francuska Suita", dramacie "Kobiecy świat" czy kryminale "Wszystkie pieniądze świata". Aktorka pojawiła się również w obu częściach filmu "Venom", gdzie zagrała Anne Weying. Michelle Williams ma też na swoim koncie udział w popularnym serialu telewizyjnym "Jezioro marzeń" oraz w nagrodzonym Złotym Globem serialu biograficznym "Fosse/Verdon".

  Znana z: filmów "Mój tydzień z Marilyn", "Blue Valentine" czy "Manchester by the Sea" oraz z serialu "Jezioro marzeń", w którym grała na przełomie lat 1998-2003. Michelle Williams znamy również z jej związku z aktorem Heathem Ledgerem, z którym ma córkę Matildę.

  Funkcja w filmie (wybrane produkcje): - rola w filmie "Lassie" (1994); - rola w filmie "A Hole in One" (2004); - rola w filmie "Tajemnica Brokeback Mountain" (2005); - rola w filmie "Uwiedziony" (2008); - rola w filmie "Mamut" (2009); - rola w filmie "Blue Valentine" (2010); - rola w filmie "Mój tydzień z Marilyn" (2011); - rola w filmie "Take This Waltz" (2011); - rola w filmie "Manchester by the Sea" (2016); - rola w filmie "Jestem taka piękna!" (2018); - rola w filmie "Venom 2: Carnage" (2021).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody (wybrane):Nagroda Gotham w kategorii "Najlepsza obsada" za film "Synekdocha, Nowy Jork" (2008);OFCS w kategorii "Najlepsza aktorka" za film "Wendy i Lucy" (2008);SFBAFCC w kategorii "Najlepsza aktorka" za film "Blue Valentine" (2010);Złoty Glob w kategorii "Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu" za film "Mój tydzień z Marilyn" (2012);NYFCC w kategorii "Najlepsza aktorka drugoplanowa" za film "Kobiecy świat" i "Manchester by the Sea" (2016);NSFC w kategorii "Najlepsza aktorka drugoplanowa" za film "Manchester by the Sea" (2017);Emmy w kategorii "najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym" za film "Fosse/Verdon" (2019).

  LINK Instagram: brak

  LINK Facebook: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index