Mel B

Mel B to jedna z najpopularniejszych brytyjskich piosenkarek. Największą sławę przyniósł jej girlsband Spice Girls, w którym nosiła pseudonim Scary Spice. Mel B znana jest również z uczestnictwa w programach rozrywkowych, grania w filmach czy z uwielbianych treningów fitness. Zobacz, ile Mel B ma dzieci i w jakich filmach zagrała.

Imię: Melanie

Nazwisko: Brown

Nazwisko panieńskie: Brown

Pseudonim: Mel B lub Scary Spice

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 29 maja 1975 roku

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: piosenkarka, aktorka, osobowość telewizyjna, trenerka fitness

Osoby - związki:
- mąż Jimmy Gulzar (od 1998 do 2000 roku),
- partner Max Beesley (od 2000 do 2002 roku),
- partner Christine Crokos (od 2002 do 2007 roku),
- partner Eddie Murphy (2006),
- mąż Stephen Belafonte (od 2007 do 2017 roku),
- narzeczony Rory McPhee (od 2019-obecnie).

Rodzice: Andrea Brown i Martin Brown

Dzieci: Phoenix Chi Gulzar (ur. 1999), Angel Iris Murphy Brown (ur. 2007) oraz Maddison Brown Belafonte (ur. 2011)

Rodzeństwo: Danielle Brown

BIO: Melanie Brown, znana jako Mel B, to wokalistka zespołu Spice Girls, aktorka, prezenterka, pisarka oraz była trenerka fitness. Studiowała w Intake High School w Bramley, pracowała jako tancerka w Lancashire, a w 1994 roku wzięła udział w przesłuchaniu do grupy Touch, która rok później zmienił nazwę na Spice Girls. Girlsband zadebiutował albumem "Spice", który otrzymał status multiplatynowej płyty aż w 27 krajach. Co więcej, "Spice" stał się jednym z najlepiej sprzedających się albumów w historii muzyki grupy dziewczęcej, co przyniosło im niebywałą sławę. Równie dużą popularnością cieszył się kolejny album girlsbandu, zatytułowany "Spiceworld". Został sprzedany w liczbie 20 milionów kopii na całym świecie i stał się bestsellerem wśród różnej grupy wiekowej. Pod koniec 2000 roku członkinie zespołu Spice Girls rozpoczęły karierę solową. Wtedy też Mel B wydała pierwszą płytę "Hot", a dwa lata później autobiografię "Catch a Fire", która osiągnęła 7. miejsce w oficjalnym rankingu książek.
W 2003 roku zagrała główną rolę w serialu "Burn It", a dwa lata później w horrorze "LD 50 Lethal Dose". Odegrała też główną rolę w thrillerze "Telling Lies" i zrezygnowała z nagrywania muzyki w stylu R&B. W 2007 roku wystąpiła w amerykańskim "Dancing with the Stars", w którym zajęła 2. miejsce. W tym samym roku reaktywowany zespół Spice Girls wydał album "Greatest Hits". Głośną trasę koncertową girlsbandu udokumentowano filmem "Spice Girls: Giving You Everything". Ponowne spotkanie dziewczyn na scenie miało miejsce w 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
W międzyczasie Melanie Brown wyemitowała własny reality show "Mel B: It's a Scary World" i zaprezentowała grę komputerową "Get Fit with Mel B". Piosenkarka pojawiła się w wielu programach rozrywkowych jako jurorka lub mentorka uczestników. W 2013 roku wróciła do aktorstwa i pojawiła się w filmie "The Twelve Trees of Christmas". Wydała też swój pierwszy od ośmiu lat singiel "For Once in My Life", który zajął drugie miejsce na liście "Billboard Hot Dance Club Songs".
W 2017 roku wystąpiła w musicalu "Chicago", filmie "Chocolate City: Vegas Strip" czy komedii "Killing Hasselhoff". W 2018 roku poinformowała o ponownej reaktywacji girlsbandu i pierwszej od dekady trasie koncertowej "Spice World - 2019 Tour". W 2021 roku pojawiła się w drugiej serii konkursu "The Masked Singer" i w filmie "Love Should Now Hurt". Została też mianowana członkiem Orderu Imperium Brytyjskiego MBE za usługi na rzecz bezbronnych kobiet.

Znana z: członkostwa w najpopularniejszym girlsbandzie Spice Girls pod pseudonimem Scary Spice, a także z udziału w licznych programach telewizyjnych. Mel B była trenerką i mentorką w "The Voice Kids Australia", uczestniczką "Dancing with the Stars" i "The Masked Singer", współprowadziła australijski "Dancing with the Stars", a ponadto zasiadała na fotelu jury w australijskim i brytyjskim "The X Factor".

Funkcja w filmie:
- "Spice World" jako ona sama (1997);
- "Creche Landing" jako Lola (1998);
- "LD 50 Lethal Dose" jako Louise (2003);
- "Happy Birthday Oscar Wilde" jako ona sama (2004);
- "The Seat Filler" jako Sandie (2005);
- "Telling Lies" jako Maggie Thomas (2005);
- "Love Thy Neighbor" jako Lonnie (2006);
- "Giving You Everything" jako ona sama (2007);
- "The Twelve Trees of Christmas" jako Cordelia (2013);
- "Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast" jako Fury (2014);
- "Chocolate City: Vegas Strip" jako Brandy (2017);
- "Killing Hasselhoff" jako ona sama (2017);
- "Love Should Now Hurt" jako ofiara (2021).

Płyty:

"Spice" (1996);
- "Spiceworld" (1997);
- "Forever" (2000);
- "Hot" (2000);
- "L.A. State of Mind" (2005).

Książki:
- Nancy Lonsdorf, Verónica Valenzuela i Melanie Brown: "A Woman's Best Medicine. Health, Happiness, and Long Life through Maharishi Ayur-Veda", Tarcher (1995);
- Melanie Brown: "Catch a fire", Headline Book Publishing (2002);
- Melanie Brown: "Brutally honest", Quadrille Publishing Ltd (2018).

Nagrody: brak informacji

Instagram: @officialmelb

Facebook: @MelBOfficial
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index