Marta Kielczyk

Marta Kielczyk to dziennikarka oraz prezenterka telewizyjna. Jest znana z Polskiego Radia, Tok FM i oczywiście z prowadzenia licznych programów w stacjach TVP 1 i TVP 2. Spełnia się również jako piosenkarka oraz pisarka. Jest autorką książki "#Wpadki. Grzechy językowe w mediach" wydawnictwa Ridero.

Imię: Marta

Nazwisko: Kielczyk

Nazwisko panieńskie: Kielczyk

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 23 maja 1974 roku

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: prezenterka telewizyjna, dziennikarka, autorka książki i audiobooka, piosenkarka

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna, autorka książki i audiobooka, a niekiedy również piosenkarka. Urodziła się 23 maja 1974 roku w Siedlcach, dzieciństwo spędziła w Rawie Mazowieckiej. Marta Kielczyk jest absolwentką tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i studiów menedżerskich w Szkole Głównej Handlowej.
Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1993 roku w warszawskim Radiu Kolor. Rok później pracowała w Programie I Polskiego Radia i została tam na dłużej. Przygoda Marty z Polskim Radiem trwała od 1994 roku do 2007 roku, a następnie od 2009 roku do 2012 roku. Dziennikarka pracowała w "Sygnałach dnia", "Lecie z radiem" i "Czterech porach roku". Była również kierownikiem redakcji kultury i rozrywki, odpowiedzialnym za "Lato z radiem" oraz "Cztery pory roku". Po zakończeniu przygody z Polskim Radiem rozpoczęła pracę w Tok FM, gdzie w latach 2013-2015 prowadziła "Pierwsze śniadanie". W międzyczasie, bo w 1999 roku, wygrała casting na prezenterów i reporterów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TAI i została prezenterką programu informacyjnego "Panorama". Prowadziła też takie programy, jak: "Praca dla każdego", "Studio SAPARD", a także "W imieniu obywatela". Przygotowywała cotygodniowe felietony w ramach programu "Pytanie na śniadanie". Co przedstawiały? Przede wszystkim ciekawostki z życia prywatnego popularnych osób.
Marta Kielczyk prezentowała również olimpijskie ciekawostki w programie "Pekin 2008. Z olimpijskich aren" w związku z trwającymi wtedy XXIX Igrzyskami w Pekinie. Dziennikarka prowadziła też program "Minęła dwudziesta" w TVP Info oraz "Okno na Polskę". W 2009 roku była współgospodynią magazynu "Kawa czy herbata?" stacji TVP 1. Współprowadziła również koncert "Lata z Radiem" z okazji jego czterdziestolecia. W programie "Pytanie na śniadanie" Marta Kielczyk pojawiła się ponownie w 2012 roku, a w 2013 roku współprowadziła "Info dziennik". Prowadziła również "Poranek Info", "Serwis Info", a także "Magazyn Ekspresu Reporterów". Obecnie odnajduje się w magazynach "Pożyteczni.pl" i "Halo Polonia" oraz w serwisie "Polonia 24".
W 2015 roku została członkinią Rady Języka Polskiego. Napisała książkę "#Wpadki. Grzechy językowe w mediach", którą zaprezentowała czytelnikom w 2021 roku. Miała również przygodę z filmem i serialem - pojawiła się w filmie "Zamiana" oraz w serialu "Instynkt". Za poprawną polszczyznę otrzymała Nagrodę Chryzostoma, była również nominowana do Telekamer w kategorii "Prezenter informacji".

Znana z: aktywności w TVP 1, TVP 2 i TVP Info, a także z Polskiego Radia i Tok FM. Dziennikarka słynie również z pasji do śpiewu. Ma za sobą m.in. koncert dla TVP 1 i występ w programie "Jaka to melodia".

Funkcja w filmie:
- "Zamiana" jako prezenterka TV News (2009).

Płyty: brak

Książki: Marta Kielczyk: "#Wpadki. Grzechy językowe w mediach", Wydawnictwo Ridero, 2021.

Nagrody:
- Chryzostoma: nagroda przyznawana przez słuchaczy Polskiego Radia za poprawną polszczyznę (2003);
- Laureatka plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej w kategorii Vox Populi (2006);
- Brązowy medal "Za zasługi dla obronności kraju" (2009);
- Srebrny Krzyż Zasługi (2011);
- Nominacja do Telekamery w kategorii Prezenter informacji (2019).

LINK Instagram: @martakielczyk

Facebook: @Marta-Kielczyk
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index