Małgorzata Sadowska

Małgorzata Sadowska to aktorka teatralna i telewizyjna znana z takich seriali jak "Klan", "U Pana Boga w ogródku" czy "M jak Miłość". Wśród filmów, w których wystąpiła, są takie tytuły jak "Tato", "Poranek kojota" i "Bejbi Blues". Należy do zespołów artystycznych teatrów w Warszawie i Sosnowcu. Jest też aktorką dubbingową - udzielała swojego głosu w polskich wersjach filmów "Megamocny" czy "Spider-Man".

Imię: Małgorzata

Nazwisko: Sadowska

Nazwisko panieńskie: Sadowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 15.09.1968 r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: aktorka teatralna i telewizyjna

Osoby - związki:
 • mąż Krzysztof Banaszyk, którego poznała jeszcze w czasach studenckich;
 • były mąż Dariusz Biskupski - jest aktorem znanym m.in. z ról w filmach "Poranek kojota" czy "Symetria". Para aktorów uczęszczała do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, a ich związek trwał do 2002 r.


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: córka Maja (ur. 2002 r.) ze związku aktorki z Dariuszem Biskupskim i syn Jan (ur. 2005), którego ojcem jest Krzysztof Banaszyk

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Małgorzata Sadowska to aktorka teatralna, telewizyjna i dubbingowa. Urodziła się w Lipnie, które było także rodzinnym miastem gwiazdy polskiego kina Poli Negri (Apolonii Chałupiec). W młodości była zafascynowana tą postacią, czytała jej biografie i - jak się później okazało - już w młodości marzyła o karierze aktorskiej. W jednym z wywiadów Sadowska zwróciła uwagę na pewien biograficzny szczegół swojej idolki: Pola Negri zmarła w tym samym roku (1987 r.), w którym Sadowska zdawała do szkoły teatralnej. Jednak na początku nic nie wskazywało na to, aby miała wybrać aktorstwo. Jeszcze w szkole średniej planowała zostać lekarką, ale w ostatniej chwili podjęła decyzję o studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1991 r. W roku otrzymania dyplomu pojawiła się w serialu "Panny i wdowy", a w 1992 r. zadebiutowała w filmie obyczajowym "Kawalerskie życie na obczyźnie". Współpracowała z Teatrem Polskim w Warszawie i Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Gościnnie pojawiała się także w warszawskich teatrach Kamienica i Komedia. Próbowała swoich sił także jako aktorka dubbingowa, udzielając głosu w polskich wersjach filmów "Megamocny", "Spider-Man" oraz "X-Men: Ewolucja".

  Znana z: ról w popularnych serialach takich jak "Klan", "U Pana Boga w ogródku", "M jak Miłość", "Dziewczyny ze Lwowa" czy "Pensjonat nad rozlewiskiem". Aktorka niejednokrotnie była porównywana do Poli Negri, co zawsze poczytywała sobie jako ogromny zaszczyt. Najczęściej pracuje z takimi aktorami jak Jan Wieczorkowski, Cezary Pazura czy Maria Pakulnis. Jako przedstawicielka nieco starszego pokolenia aktorów nie prowadzi profilu w mediach społecznościowych. Zamiast tego woli osobiste spotkania oraz kontakt z publicznością na żywo.

  Funkcja w filmie: - aktorka w serialu "Panny i wdowy" (1991); - aktorka w filmie "Kawalerskie życie na obczyźnie" (1992); - aktorka w filmie "Dwa księżyce" (1993); - aktorka w serialu "Czterdziestolatek. 20 lat później" (1993); - aktorka dubbingowa w filmie "Spider-Man" (1994-1998) - aktorka w filmie "Tato" (1995); - aktorka w serialu "Święta wojna" (2001-2002); - aktorka dubbingowa w filmie "X-Men: Ewolucja" (2000--2003) - aktorka w filmie "Poranek kojota" (2001); - aktorka w serialu "Kasia i Tomek" (2003); - aktorka w serialu "U Pana Boga w ogródku" (2007); - aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2008-2010); - aktorka w serialu "U Pana Boga za miedzą" (2009); - aktorka w serialu "Na Wspólnej" (2009); - aktorka dubbingowa w filmie "Megamocny" (2010); - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2010); - aktorka w serialu "Miłość nad rozlewiskiem" (2010); - aktorka w serialu "Klan" (od 2011); - aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (2011-2013); - aktorka w filmie "Bejbi blues" (2012); - aktorka w serialu "Cisza nad rozlewiskiem" (2013-2014); - aktorka w serialu "Dziewczyny ze Lwowa" (2015-2019); - aktorka w serialu "M jak Miłość" (2017); - aktorka w serialu "Diagnoza" (2017);

  Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: brak

  Link FB: brak
  Advertisement MPU index