Magdalena Margulewicz

Magdalena Margulewicz zyskała popularność, wcielając się w postać Stefanii Konopki w "Pierwszej miłości". Po kilku latach odeszła z obsady polsatowskiego serialu. Bała się zaszufladkowania. Nie chciała być kojarzona z rolą niezbyt inteligentnych blondynek. Sprawdź, co robi teraz i gdzie można ją oglądać.

Imię: Magdalena

Nazwisko: Margulewicz

Nazwisko panieńskie: Margulewicz

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 10 sierpnia 1978 roku

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktorka teatralna, estradowa, serialowa i filmowa

Osoby - związki: - Szymon Łosiewicz - aktor i reżyser. Wystąpił między innymi w serialu "Miasteczko", "Samo życie" i "Baobab, czyli zielono mi". Para poznała się na studiach. Stanęła na ślubnym kobiercu w 2003 roku. Młodzieńcza miłość nie przetrwała jednak próby czasu. Podobno powodem rozstania było zauroczenie Magdaleny innym aktorem. - Łukasz Dziemidok - aktor znany z produkcji, takich jak: "Klan", "Pensjonat Pod Różą" czy "Wiadomości z drugiej ręki". Poznali się na planie serialu "Pierwsza miłość". To dla niego Magdalena rozstała się ze swoim ówczesnym mężem. Niestety Związek rozpadł się po kilku latach. - Pascal Kaczorowski - aktor. Grywa głównie na małym ekranie. Pojawił się między innymi w serialach takich, jak: "Teraz albo nigdy", "Tancerze", "Prawo Agaty", "Nie rób scen", "Ojciec Mateusz" czy "Korona królów". Para pilnie strzeże swojej prywatności. Wiadomo jedynie, że w 2014 roku na świat przyszło ich pierwsze dziecko.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka (urodzona w 2014 roku)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Magdalena Margulewicz przyszła na świat w Kwidzynie. Już w dzieciństwie chętnie występowała przed publicznością. Wygrywała niemal wszystkie szkolne konkursy recytatorskie. W 2002 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Swoją pierwszą filmową rolę otrzymała jeszcze podczas studiów. Wcieliła się w postać Technomanki w dramacie wyreżyserowanym przez Michała Rosa - "Cisza". Potem pojawiły się kolejne propozycje. Popularność przyniósł jej angaż w serialu "Pierwsza miłość". Zagrała zabawną, choć mało rozgarniętą Stefanię Konopkę. Po kilku latach zrezygnowała z tej roli. Nie chciała, by przypięto jej łatkę stereotypowej blondynki. Potem pojawiła się jeszcze w kilku filmach i serialach. Można ją było oglądać w produkcjach takich, jak: "Wyjazd integracyjny", "Rozmowy nocą", "Plebania", "Licencja na wychowanie" czy "Lekarze". Aktorka ma na swoim koncie również występy w spektaklach. Współpracowała między innymi z Teatrem Studyjnym, Teatrem Komedia. Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego czy Teatrem Bajka. Od 2016 roku Magdalena Margulewicz gra w serialu paradokumentalnym "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny".

Znana z: Stefanii Konopki w "Pierwszej miłości" oraz starszej aspirant Dagmary Górskiej w "Sprawiedliwych - Wydziale Kryminalnym". Wcielała się w tę postać przez cztery lata. Aktorka pojawiła się w różnych spektaklach ("Suburbia", "Popcorn", "Biznes", "Łóżko pełne cudzoziemców", "Jeszcze jeden do puli", "Klinika prywatna", "Sekstet", "Edukacja Rity" itd.). Zagrała też w wielu filmach i serialach, między innymi w produkcjach takich, jak: "Zostać miss", "Listy miłosne", "Zakręcone", "Złotopolscy", "Pensjonat pod Różą", "Lekarze", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Kasia i Tomek" czy "Licencja na wychowanie"

Funkcja w filmie:
 • aktorka w filmie "Cisza" (2001);
 • aktorka w filmie "Listy miłosne" (2001);
 • aktorka w serialu "Klan" (2002-2006);
 • aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2002, 2004, 2006);
 • aktorka w serialu "Kasia i Tomek" (2002);
 • aktorka w serialu "Zostać miss" (2003);
 • aktorka w serialu "Glina" (2003);
 • aktorka w serialu "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście" (2003);
 • aktorka w serialu "Plebania" (2004);
 • aktorka w serialu "Panienki" (2004);
 • aktorka w serialu "M jak miłość" (2004);
 • aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (2008-2012);
 • aktorka w filmie "Rozmowy nocą" (2008);
 • aktorka w filmie "Wyjazd integracyjny" (2011);
 • aktorka w serialu "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" (od 2016 roku);


 • Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody:wyróżnienie na XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2002)

  Link Instagram: https://www.instagram.com/magdamargulewicz/


  Link FB: https://pl-pl.facebook.com/magda.margulewicz
  Advertisement MPU index