Maciej Maniewski

Maciej Maniewski to jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych fryzjerów w Polsce. Odpowiada za fryzury gwiazd telewizji, kina, muzyki i różnej maści celebrytów. Jest właścicielem marki Maniewski i założycielem salonów fryzjerskich pod identycznym szyldem, znajdujących się w kilku polskich miastach - Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Bukowinie Tatrzańskiej.

Imię: Maciej

Nazwisko: Maniewski

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 3 września 1977 roku

Znak zodiaku: Panna

Zawód: fryzjer, stylista fryzur

Osoby - związki:
- żona modelka Sonia Żogała (od 2020-obecnie)

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Mia (ur. 2021)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Maciej Maniewski to stylista fryzur i fryzjer gwiazd. Jest obecnie prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym fryzjerem w Polsce. Urodził się 3 września 1977 roku, a fryzjerstwem zainteresował w 1995 roku. Już zaledwie 5 lat później, od 2000 roku, szkolił setki przyszłych fryzjerów, rozsianych po całym kraju. Należał wtedy do czołowych instruktorów takich marek, jak Kemon i Kadus.
Jego kariera jako fryzjer, a następnie stylisty fryzur rozwinęła się w zastraszającym tempie. Obecnie Maciej Maniewski jest właścicielem marki Maniewski i właścicielem kilku salonów fryzjerskich pod tym samym szyldem w najlepszych lokalizacjach w Polsce - w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Bukowinie Tatrzańskiej. Fryzjer założył również profesjonalną Akademię Maniewski, w której przyszłych fryzjerów i stylistów fryzur szkolą instruktorzy wcześniej wyszkoleni przez samego mistrza. Szkoleniowcy Maniewskiego w ramach podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i kompetencji podróżują po całym świecie, uczestniczą w międzynarodowych szkoleniach, konferencjach i spotkaniach świata fryzjerstwa na najwyższym poziomie.
Maciej Maniewski dał się poznać jako doskonały strateg biznesowy. Znając bowiem potrzeby i wymagania fryzjerów i ich klientów, zajął się dystrybucją profesjonalnych produktów fryzjerskich włoskiej marki Farmagan i australijskiego Davroe. Rozgłos przyniosła Maniewskiemu współpraca z Mają Sablewską w programie stacji TVN "Sablewskiej sposób na modę". Fryzjer zajmował się w nim metamorfozą fryzur uczestniczek, czym zyskał duże uznanie widzów. Od 2015 roku był prowadzącym program stacji TVN Style "Afera fryzjera", w którym na oczach oglądających szkolił fryzjerów z całego kraju i usprawniał pracę zakładów fryzjerskich. Kolejną telewizyjną współpracą Maniewskiego okazał się występ w roli jurora w programie "Mistrzowskie cięcie". W tej produkcji od 2017 roku wraz z pozostałymi członkami jury - Maciejem Pirógiem i Alicją Napiórkowską - oceniał pracę fryzjerów. Również ze stacją TVN organizował "Sylwestra w Krakowie".
Maniewski nie poprzestaje jednak tylko na współpracy ze stacjami telewizyjnymi, często bowiem można go spotkać na planach filmowych. Był fryzjerem na planie takich filmów, jak "1984", "Pod Mocnym Aniołem" czy "Chemia". Stylista pracuje także z największymi polskimi projektantami, przykładowo z Łukaszem Jemiołem, duetem Paprocki&Brzozowski czy z Agnieszką Maciejak. Prywatnie Maciej Maniewski od 2020 roku jest mężem modelki Soni Żogały, która w 2021 roku urodziła mu córkę - Mię.

Znany z: programów telewizyjnych stacji TVN i TVN Style: "Sablewskiej sposób na modę", "Afera fryzjera", "Mistrzowskie cięcie" i "Sylwester w Krakowie".

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

Instagram: @maniewski

Facebook: @maniewski.official
 
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index