Liv Tyler

Zgodnie z życzeniem swojej matki Liv Tyler rozpoczęła karierę jako modelka. Okazało się jednak, że prawdziwym jej przeznaczeniem jest aktorstwo, a jej życie odmienił jeden teledysk. Chodzi oczywiście o klip do piosenki zespołu Aerosmith "Crazy". Do dziś trudno rozstrzygnąć, czy większe wrażenie robi muzyka w tym utworze, czy też znakomita gra Liv i Alicii Silverstone. Na pewno jednak od tego momentu Liv Tyler pokochała aktorstwo, a do najbardziej znanych filmów z jej udziałem należy niewątpliwie trylogia "Władca pierścieni" i film sci-fi "Armageddon". Poznaj więcej szczegółów o karierze Liv Tyler.

Imię: Liv

Nazwisko: Tyler

Nazwisko panieńskie: Tyler

Pseudonim: brak

Wzrost: 178 cm

Data urodzenia: 1.07.1977 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: modelka, aktorka

Osoby - związki:2003-2008 małżeństwo z muzykiem Roystonem Langdonem, zakończone rozwodem;od 2015 w związku Davidem Gardnerem, agentem sportowym.

Rodzice: ojciec Steven Victor Tallarico (ur. 1948 r.), znany jako Steven Tyler, wokalista zespołu Aerosmith, matka Beverly Lorence Buell (ur. 1953 r.), używająca pseudonimu Bebe Buell, była amerykańska modelka

Dzieci: Liv Tyler ma troje dzieci: syna Milo (ur. 2004 r.), syna Sailora Gene'a (ur. 2015 r.), córkę Lulę Rose (ur. 2016 r.).

Rodzeństwo: siostry Mia Tyler (ur. 1978 r.) i Chelsea Tyler (ur. 1989 r.) oraz brat Taj Tyler (ur. 1991 r.). Wszyscy zajmują się aktorstwem.

BIO: Liv Tyler urodziła się w Nowym Jorku jako córka znanego muzyka rockowego Stevena Tylera i fotomodelki Bebe Buell. Swoje imię otrzymała na cześć aktorki Liv Ullmann, co okazało się prorocze dla jej przyszłości. Jej rodzice dość szybko rozstali się, a nazwisko "Tyler" Liv przyjęła dopiero w swoje 12. urodziny. Początkowo to matka zdecydowała o kierunku jej kariery. Kiedy Liv skończyła 14 lat, Bebe zabrała córkę do Nowego Jorku, aby ta rozpoczęła karierę modelki. Początki miała znakomite, a jej zdjęcia ukazywały się w takich pismach, jak "Seventeen" czy "Mirabella". W latach 2017-2018 była ambasadorką marki Triumph.Kiedy Liv Tyler skończyła 17 lat, ojciec zaangażował ją do teledysku do piosenki "Crazy". Liv spisała się znakomicie, zebrała świetne recenzje za swój występ. Postanowiła więc spróbować sił w aktorstwie. Niedługo później wygrała casting do roli w filmie "Victor, syn Dolly". Przełomem w jej karierze był obraz Bernarda Bertolucciego "Ukryte pragnienia". Zagrała tak dobrze, że otrzymała nominację do "Young Star Award" oraz uznanie krytyków w Cannes. Później posypały się propozycje atrakcyjnych ról, dzięki czemu Liv zagrała w takich produkcjach, jak "Szaleństwa młodości" Toma Hanksa, "Armageddon" Michaela Baya czy jako Arwena w trylogii Petera Jacksona "Władca Pierścieni".

Znana z: Teledysk do utworu "Crazy" to początek światowej kariery Liv Tyler, którą umocniły takie produkcje, jak "Armagedon" i "Władca pierścieni".

Funkcja w filmie:
 • rola główna w filmie "Zrozumieć ciszę" (1994);
 • rola drugoplanowa w filmie "Empire Records" (1995);
 • rola drugoplanowa w filmie "Victor" (1995);
 • rola główna w filmie "Szaleństwa młodości" (1996);
 • rola główna w filmie "Ukryte pragnienia" (1996);
 • rola główna w filmie "Armageddon" (1998);
 • rola drugoplanowa w filmie "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" (2001);
 • rola drugoplanowa w filmie "Władca Pierścieni: Dwie wieże" (2002);
 • rola drugoplanowa w filmie "Władca Pierścieni: Powrót króla" (2003);
 • rola główna w filmie "Dziewczyna z Jersey" (2004);
 • rola główna w filmie "Samotny Jim" (2005);
 • rola główna w filmie "Nieznajomi" (2008);
 • rola główna w filmie "Incredible Hulk" (2008);
 • rola główna w filmie "Punkt zwrotny" (2011);
 • rola główna w filmie "Stacja kosmiczna 76" (2014);
 • rola główna w serialu "Pozostawieni" (2014-2017);
 • rola główna w serialu "Gunpowder" (2017).


 • Płyty: brak

  Książki: Liv Tyler razem z Dorotheą Johnson, która jest jej babcią, wydały poradnik "Współczesne maniery. Jak zachowywać się w drodze na szczyt", który zawiera podstawy XXI-wiecznego savoir-vivre'u.

  Nagrody: - 1997 - nominacja Young Star Award dla najlepszej aktorki w filmie "Ukryte pragnienia"; - 1999 - nominacja MTV Movie Awards za najlepszą rolę kobiecą za film "Armageddon"; - 2002 - nominacja do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych dla najlepszego zespołu aktorskiego za film "Władca Pierścieni: Drużyna pierścienia"; - 2003 - nominacja do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych dla najlepszego zespołu aktorskiego za film "Władca Pierścieni: Dwie wieże"; - 2004 - nagroda Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych dla najlepszego zespołu aktorskiego za film "Władca Pierścieni: Powrót króla".

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/misslivalittle/?hl=pl


  Link FB: https://www.facebook.com/LivTyler
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index