Lidia Popiel

Lidia Popiel to żona Bogusława Lindy. Swoją karierę rozpoczęła od modelingu, jednak na początku lat 80. zajęła się profesjonalnie fotografią. To ona wykonała zdjęcie na okładkę płyty zespołu Lady Pank. Robiła również fotografie do takich czasopism, jak: „Zwierciadło”, „Sukces”, „Pani”. W 2009 roku została uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Zagrała niewielkie role w dwóch filmach – „Kroll” (film sensacyjny Władysława Pasikowskiego wyemitowany w 1991 roku) oraz „Jedenaste przykazanie” (film fabularny Janusza Kondratiuka z 1987 roku), a także w serialu obyczajowym pt. „W labiryncie” (emitowany w latach 1988–1991).

Imię: Lidia Małgorzata

Nazwisko: Linda

Nazwisko panieńskie: brak informacji

Pseudonim: brak

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 18 stycznia 1959 roku

Znak zodiaku: Koziorożec

Zawód: fotografka

Osoby - związki:
- pierwszy mąż Witold Popiel (znany malarz i grafik);
- obecny mąż Bogusław Linda (od 2000-obecnie).

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Aleksandra Linda (ur. w 1992)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Lidia Popiel urodziła się 18 stycznia 1959 roku w Warszawie. Początek jej medialnej kariery przypada na rok 1976. Wówczas zwrócił na nią uwagę fotograf modowy i zaprosił do Centrum Wzornictwa Przemysłowego, gdzie wykonał jej kilka zdjęć. Jako modelka pracowała dla Mody Polskiej – domu mody, który prowadził działalność w latach 1958–1998, ale również przez kilka miesięcy w Paryżu.
Na początku lat 80. podjęła decyzję o rezygnacji z kariery modelki na rzecz fotografii, którą zawodowo zajmuje się od 1985 roku. Obecnie Lidia Popiel pracuje w Warszawskiej Szkole Filmowej, gdzie wykłada na wydziale fotografii. Jest również twórcą internetowego magazynu fineLIFE.pl. W wywiadzie dla portalu media2.pl w lutym 2010 roku powiedziała, że: „[...] to magazyn, który powstaje w oparciu o niezwykłe zdjęcia i komentarze wyjątkowych ludzi”. Jest to miejsce, gdzie można podziwiać piękne fotografie, ale również zainspirować się historiami z życia ciekawych ludzi.
Lidia Popiel należy także do elitarnej grupy fotografów Sony Europe Imaging Ambassadors. Jak napisała w swoich mediach społecznościowych: „Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie”. Prywatnie żona Bogusława Lindy i mama córki Aleksandry. Gdy zaczęła się spotykać z aktorem, była jeszcze żoną Witolda Popiela – znanego grafika i malarza. Choć fotografka rzadko dzieli się życiem prywatnym w mediach, w jednym z wywiadów powiedziała, że to właśnie były mąż nauczył ją patrzeć na sztukę i obserwować otoczenie. Gdy dowiedział się o romansie żony, początkowo nie chciał dać jej rozwodu, jednak zmienił zdanie w momencie, gdy okazało się, że jest ona w ciąży z Bogusławem Lindą. Para poznała się na planie „Krolla” – polskiego filmu psychologiczno-sensacyjnego, w którym aktor zagrał postać porucznika Arka – jedną z głównych ról. To spotkanie już na zawsze odmieniło ich życie. Pobrali się w 2000 roku, jednak jako nieliczni w show-biznesie uroczystość zaślubin zachowali dla siebie.

Znana z: pracy jako dziennikarka w Polsat Café. Dodatkowo pełni funkcję przewodniczącej w Partii Kobiet, której działalność poprzedzał ruch społeczny o nazwie „Polska jest kobietą”. Lidia Popiel wykonywała zdjęcia do czasopism, takich jak: „Pani”, „Sukces”, „Zwierciadło”. Jest autorką okładki płyty zespołu Lady Pank „Zawsze tam – gdzie ty”. W 2007 roku otrzymała tytuł Ambasadora Bursztynu, który nadał jej prezydent Gdańska. Dwa lata później fotografka została umieszczona na 12. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych polskich kobiet, organizowanym przez magazyn „Home&Market”. W życiu zawodowym, pomimo że jest żoną Bogusława Lindy, wciąż posługuje się nazwiskiem pierwszego męża.

Funkcja w filmie:
- aktorka w filmie „Jedenaste przykazanie” (1987);
- aktorka w filmie „Kroll” (1991).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

Instagram: @popiel.lidia

Facebook: @Lidia.Popiel.Oficjalny
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index