Kristin Davis

Kristin Davis to amerykańska aktorka pochodząca z południowej części Stanów Zjednoczonych. Największą popularność przyniosła jej rola Charlotte York Goldenblatt w serialu wyprodukowanym przez HBO pt. "Seks w wielkim mieście". Widzowie mogli oglądać ją również w filmowym hicie o tym samym tytule. Odrzuciła propozycję roli Vivian w filmie "Pretty woman", którą ostatecznie przyjęła Julia Roberts. Prywatnie Davis ma dwójkę adoptowanych dzieci - Gemmę i Wilsona, których wychowuje jako singielka.

Imię: Kristin

Nazwisko: Davis

Nazwisko Panieńskie: Dais

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 24 lutego 1965 roku

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: aktorka filmowa i telewizyjna

Osoby - związki:
były partner Aaron Sorkin - z producentem filmowym Davis spotykała się przez kilka miesięcy w 2012 r.;
- domniemani partnerzy - Kristin Davis była łączona przez media z takimi postaciami świata show-biznesu, jak: Alec Baldwin, Liev Schreiber, Jeff Goldblum, Damian Lewis czy Russell Crowe. Spekulacje na temat związków wciąż trwają, ponieważ aktorka nadal pozostaje singielką.

Rodzice: Tom Atkinson i Dorothy Davis - rozwiedli się, gdy była małą dziewczynką. Adoptował ją ojczym - drugi mąż matki, z zawodu pracownik naukowy.

Dzieci: adoptowana córka Gemma Rose Davis (ur. 2011) i adoptowany syn Wilson Davis (ur. 2018)

Rodzeństwo: brak

BIO: Kristin Davis to amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Pierwsze lata życia spędziła w Colorado i Karolinie Południowej, gdzie jej ojczym pracował jako rektor miejscowego uniwersytetu. Kristin już jako 9-letnia dziewczynka marzyła o karierze aktorskiej. Głównym impulsem był udział w spektaklu pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w ramach Theatre Workhop.
Ukończyła szkołę średnią w Karolinie Południowej w 1983 roku, a następnie rozpoczęła studia w Mason Gross School of the Arts na Rutgers University. Absolwentką studiów aktorskich została w 1987 roku. Tuż po uzyskaniu dyplomu Kristin Davis przeprowadziła się do Nowego Jorku, który dawał większe możliwości początkującym aktorom.
W 1991 roku zagrała w serialu obyczajowym "Szpital miejski", ale jej kariera nabrała rozpędu dzięki roli Brooke Armstrong Campbell w serialu "Melrose Place". Najważniejszą rolą okazał się udział w produkcji "Seks w wielkim mieście", który widzowie mogli oglądać jako serial, a następnie film pełnometrażowy. Prywatnie Davis jest mamą dwójki adoptowanych dzieci, które zdecydowała się wychowywać samotnie. Jej kontrowersyjna decyzja jest szeroko komentowana przez media.

Znana z: filmu i serialu "Seks w wielkim mieście", gdzie wcieliła się w rolę Charlotte York Goldenblatt. W wersji telewizyjnej grała aż do zakończenia serii w 2004 roku. Ta rola przyniosła jej nie tylko olbrzymią popularność, lecz także nominację do nagrody Emmy. Oprócz tego można było zobaczyć ją w popularnym sitcomie "Przyjaciele" i w innych produkcjach telewizyjnych, takich jak "Ostry dyżur" czy "Doktor Quinn". Davis pojawiła się także na dużym ekranie w filmach "Wesołych świąt", "Na psa urok" czy "Rekin i Lava: Przygoda w 3D". Oprócz tego można było oglądać ją w reklamach szamponu Head&Shoulders czy sieci handlowej Belk.

Funkcja w filmie:
- aktorka w serialu "Doktor Quinn" (1994);
- aktorka w filmie "Dziewięć miesięcy" (1995);
- aktorka w serialu "Melrose place" (1995-1996);
- aktorka w serialu "Ostry dyżur" (1995);
- aktorka w filmie "Kwaśne winogrona" (1998);
- aktorka w serialu "Seks w wielkim mieście" (1998-2004);
- aktorka w filmie "Wyścig o życie" (2000);
- aktorka w serialu "Przyjaciele" (2000);
- aktorka w filmie "Rekin i Lava: Przygoda w 3D" (2005);
- aktorka w filmie "Na psa urok" (2006);
- aktorka w filmie "Wesołych świąt" (2006);
- aktorka w filmie "Seks w wielkim mieście" (2008);
- aktorka w filmie "Raj dla par" (2009);
- aktorka w filmie "Seks w wielkim mieście 2" (2010);
- aktorka w filmie "Raj dla par" (2009);
- aktorka w filmie "Podróż na Tajemniczą Wyspę" (2012);
- aktorka w filmie "A Heavenly Christmas" (2016);
- aktorka w filmie "Świąteczny rycerz" (2019);
- aktorka w filmie "Upalne święta" (2019);
- aktorka w filmie "Zabójcze złudzenia" (2021);
- aktorka w serialu "I tak po prostu..." (2022).

Płyta:
- ścieżka dźwiękowa do filmu "Seks w wielkim mieście", piosenka "I Am Woman" (2010)

Książki: brak

Nagrody:
- Wyróżnienie na gali Women In Film Lucy Award;
- Złota Malina (2010).

Instagram: @iamkristindavis

Facebook: @Kristin Davis
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index