Katarzyna Maciąg

Katarzyna Maciąg jest polską aktorką teatralną, filmową i dubbingową. Występowała m.in. na deskach Teatru Starego w Krakowie, Teatru Śląskiego, Teatru Wybrzeże oraz w spektaklach Teatru Telewizji. Największą popularność przyniosły jej role w serialach telewizyjnych, takich jak "Ojciec Mateusz", "Przyjaciółki" czy "Hotel 52". W 2018 roku wzięła udział w show Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo". Oprócz tego jest specjalistką w dziedzinie języków obcych, ponieważ przed podjęciem studiów aktorskich studiowała neofilologię na Uniwersytecie Warszawskim. Sprawdź, w jakich filmach zagrała główne role.

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Maciąg

Nazwisko panieńskie: Maciąg

Pseudonim: brak

Wzrost: 164 cm

Data urodzenia: 3 maja 1982 roku

Znak zodiaku: Byk

Zawód: aktorka filmowa, telewizyjna, teatralna i dubbingowa

Osoby - związki:
- partner i ojciec jej synka; aktorka chroni swoją prywatność, dlatego nie zdradza tożsamości partnera ani innych szczegółowych informacji na jego temat.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: syn (ur. 2019)

Rodzeństwo: brat Michał

BIO: Katarzyna Maciąg to aktorka filmowa, telewizyjna, teatralna i dubbingowa. Urodziła się i wychowała w Kozienicach. Zanim zaczęła realizować marzenie o byciu aktorką, rozwijała talent do nauki języków obcych. Przez dwa lata studiowała w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie rozpoczęła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, które ukończyła w 2007 roku.
Na deskach teatru debiutowała jeszcze w czasie studiów w spektaklu "Gąska", wystawianym w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Widzowie mogli oglądać ją także w Teatrze Starym w Krakowie w sztuce "Czekając na Turka" (reż. Andrzej Stasiuk). W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku zagrała w sztuce "Grupa Laokoona".
Na szklanym ekranie debiutowała rolą w filmie Jerzego Stuhra pt. "Korowód" (2007). Od tamtej pory jej kariera nabrała tempa. Prawdziwą popularność przyniosła jej rola Basi Jasnyk w serialu TVN "Teraz albo nigdy". Aktorka ma na swoim koncie główne role w filmach: "Randka w ciemno", "Weselna polka" i "Facet (nie)potrzebny od zaraz". Za grę w serialu TVP "Głęboka woda" otrzymała prestiżową nominację na 52. edycji festiwalu produkcji TV w Monte Carlo. Cały czas występuje w teatrze w spektaklach komediowych Olafa Lubaszenki "Single i remiksy" oraz "Single po japońsku".

Znana z: popularnych seriali, takich jak "Przyjaciółki", "Hotel 52" czy "Ojciec Mateusz". Jesienią 2018 roku wystąpiła w popularnym show telewizji Polsat "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym zajęła ósme, czyli ostatnie miejsce. Swoich sił próbowała również jako aktorka dubbingowa, a jej głos można usłyszeć w takich produkcjach, jak "Sarila" (2013), "Listonosz Pat" (2015) i "Krzysiu, gdzie jesteś?" (2018). Katarzyna Maciąg jest znana z tego, że bardzo niewiele mówi na temat swojego życia prywatnego. Raczej unika kontaktów z mediami, chroniąc prywatność swoją oraz swoich najbliższych. Dowodem na to jest fakt, że przez dwa lata "ukrywała" informację o narodzinach synka.

Funkcja w filmie:
- aktorka w filmie "Korowód" (2007);
- aktorka w filmie "Jak żyć?" (2008);
- aktorka w serialu "Teraz albo nigdy!" (2008-2009);
- aktorka w filmie "Randka w ciemno" (2009);
- aktorka w serialu "1920. Wojna i miłość" (2010);
- aktorka w serialu "Szpilki na Giewoncie" (2011);
- aktorka w serialu "Hotel 52" (2011);
- aktorka w serialu "Głęboka woda" (2011-2013);
- aktorka w serialu "Prawo Agaty" (2012);
- aktorka w filmie "Płynące wieżowce" (2013);
- aktorka w serialu "O mnie się nie martw" (2014-2017);
- aktorka w filmie "Facet nie(potrzebny) od zaraz" (2014);
- aktorka w serialu "Przyjaciółki" (2016);
- aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2017);
- aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (od 2021).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
- Nagroda na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Thomasiny Coverly w spektaklu "Arkadia" (2007);
- Nagroda na Festiwalu Filmowym "Drzwi" za rolę w filmie "Ścinki" (2013).

Instagram: @katarzynamaciag_official

Facebook: brak
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index