Jessie J

Życie Jessie J to najlepszy dowód na to, że nigdy nie należy się poddawać i trzeba walczyć o swoje marzenia. Początkowo nikt nie wróżył jej sukcesu, na szczęście jednak niedowiarkowie byli w błędzie. Dziś artystka jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Sprawdź, jak wyglądały początki kariery Jessie J.

Imię: Jessica Ellen

Nazwisko: Cornish

Nazwisko panieńskie: Cornish

Pseudonim: Jessie J

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 27.03.1988 roku

Znak zodiaku: Baran

Zawód: piosenkarka i kompozytorka

Osoby - związki: - Jassie J ma bardzo bogate życie uczuciowe. Artystka spotykała się zarówno z mężczyznami, jak i kobietami. Media przypisywały jej bycie osobą biseksualną, ale artystka oficjalnie zaprzeczyła tym informacjom. Ostatnio piosenkarka była w związku z aktorem Channingiem Tatumem, znanym z takich filmów jak "Wciąż ją kocham", "I że cię nie opuszczę" oraz "Magic Mike". Para rozstała się jednak w 2019 roku.

Rodzice: brak dokładnych informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: dwie siostry

BIO: Jessie J przyszła na świat w Londynie. Jak sama przyznała w jednym z wywiadów, nie była zbyt pilną uczennicą, choć z pewnością nie brakowało jej talentu. Jako dziecko śpiewała w chórze, ale została z niego wyrzucona za zbyt dużą ekspresję. Chodziła do szkoły razem z Adele i Leoną Lewis. Karierę w show-biznesie zaczynała od pisania tekstów piosenek dla innych artystów. Współpracowała z Justinem Timberlakiem, Alicią Keys oraz Christiną Aguilerą, supportowała też koncerty Cindy Lauper. Swój pierwszy singiel wydała dopiero pod koniec 2010 roku. Utwór "Do It Like a Dude" został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków. W krótkim czasie dotarł na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii, podobnie jak kolejne piosenki Jessie J. W lutym 2011 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album artystki. Płyta "Who You Are" trafiła nie tylko na rynek brytyjski, lecz także amerykański. Dobra passa piosenkarki wciąż trwa. Tworzy piosenki, nagrywa płyty i zdobywa coraz większe grono fanów. W wolnym czasie angażuje się w działalność charytatywną. Aktywnie wspiera wiele fundacji i organizacji charytatywnych, m.in. "Comic Relief", "Children in Need" i "Believe in Magic". Jessie J sama boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi. Ma zdiagnozowaną arytmię, a 18 lat temu przeszła niewielki udar mózgu. Niedawno podczas jednego z koncertów wyznała, że cierpi na niepłodność, co znacznie ogranicza szanse na zajście w ciążę i urodzenie dziecka.

Znana z : działalności muzycznej. Jessie J nie tylko śpiewa, lecz także komponuje i pisze teksty.

Funkcja w filmie:
 • aktorka dubbingowa w filmie "Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie" (2016)


 • Płyty:"Who You Are" (2011)minialbum "iTunes Festival" (2012)"Alive" (2013)"Sweet Talker" (2014)"R.O.S.E." (2018)"This Christmas Day" (2018)

  Książki:książka autobiograficzna "Nice to Meet You" (2012)

  Nagrody (wybrane):ARIA Music Award w kategorii najlepszy artysta międzynarodowy (2011)Britt Award (2011)BBC Radio 1 Teen Awards w kategorii najlepszy brytyjski singiel (2011)MOBO Award w kategorii najlepsza piosenka (2011)BT Digital Music Award w kategorii najlepsza piosenka (2011)MOBO Award w kategorii najlepsza brytyjska artystka (2012)Glamour Award w kategorii kobieta roku (2013)Nickelodeon Kids' Choice Award w kategorii ulubiona piosenka (2015)iHeartRadio Music Award w kategorii najlepsza współpraca (2015)

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/jessiej/ 


  LINK Facebook: https://www.facebook.com/jessiej 
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index