Hailee Steinfeld

Hailee Steinfeld to amerykańska aktorka, znana z takich filmów, jak: "Prawdziwe męstwo", "Gorzka siedemnastka", "Romeo i Julia" (w reżyserii Carla Carleie'a), "Pitch Perfect 2" czy "Bumblebee". Młoda artystka również śpiewa. W jej muzycznym dorobku znajdują się dwa minialbumy - "Haiz" oraz "Half Written Story", na których znajdują się takie utwory, jak: "You're Such A", "Wrong Direction", "Your Name Hurts", "Hell Nos and Headphones". Aktorka wielokrotnie była nominowana do prestiżowych nagród filmowych, w tym do Oscara za rolę Mattie Ross w filmie "Prawdziwe męstwo". Jej profil na Instagramie ma ponad 20 milionów followersów.

Imię: Hailee

Nazwisko: Steinfeld

Nazwisko panieńskie: Steinfeld

Pseudonim: brak

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 11 grudnia 1996 roku

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: aktorka

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: Peter i Cher Steinfeldowie

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat Griffin Steinfeld

BIO: Hailee Steinfeld urodziła się 11 grudnia 1996 roku w Los Angeles. Do szkoły średniej uczęszczała w mieście Thousand Oaks. Przygodę z aktorstwem rozpoczęła już w wieku ośmiu lat, występując w kilku serialach młodzieżowych, w krótkometrażowych filmach i w reklamie telewizyjnej. Jednak jej prawdziwa kariera rozpoczęła się w 2010 roku, gdy zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Prawdziwe męstwo". Oprócz aktorstwa Hailee zajmuje się śpiewaniem. Jej najpopularniejsze single to: "Love Myself", "Most Girls", "Afterlife", "Starving", "I Love You's".

Znana z: filmu "Prawdziwe męstwo" w reżyserii Joela i Ethana Coenów z 2010 roku, który otworzył jej drzwi do medialnej kariery. Za rolę Mattie Ross otrzymała bowiem nominację do Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa, a także wiele wyróżnień i nagród, takich jak: Chicago Flame, Critics' Choice czy OFCS (Internetowego Towarzystwa Krytyków Filmowych). Trzy lata później zagrała główną rolę w melodramacie w reżyserii Carla Carleie'a "Romeo i Julia" u boku Douglasa Bootha. Uznanie widzów oraz krytyków filmowych zyskała również za grę w komediodramacie "Gorzka siedemnastka" w 2016 roku. Za wcielenie się w postać Nadine aktorka była nominowana do Złotych Globów, dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody Critics' Choice, a także Złotego Popcornu w kategorii najlepsza rola w filmie. Hailee ma wielu fanów, którzy wspierają ją w aktorskiej i piosenkarskiej karierze. Jej prywatny profil na Instagramie obserwuje ponad 20 milionów użytkowników!

Funkcja w filmie:
- aktorka w filmie "Prawdziwe męstwo" (2010);
- aktorka w filmie "Hateship Loveship" (2013);
- aktorka w filmie "Zacznijmy od nowa" (2013);
- aktorka w filmie "Gra Endera" (2013);
- aktorka w filmie "Romeo i Julia" (2013);
- aktorka w filmie "The Keeping Room" (2014);
- aktorka w filmie "Eskorta" (2014);
- aktorka w filmie "72 godziny" (2014);
- aktorka w filmie "Ten Thousand Saints" (2015);
- aktorka w filmie "Pitch Perfect 2" (2015);
- aktorka w filmie "Zabójcza" (2015);
- aktorka w filmie "Gorzka siedemnastka" (2016);
- aktorka w filmie "Pitch Perfect 3" (2017);
- aktorka w filmie "Spider-Man Uniwersum" (2018);
- aktorka w filmie "Bumblebee" (2018);
- aktorka w filmie "Aniołki Charliego" (2019).

Płyty:
- minialbum "Haiz", na którym znajdują się takie utwory, jak: "Love Myself", "Hell Nos and Headphones", "You're Such A", "Rock Bottom" (2015);
- minialbum "Half Written Story" z piosenkami, takimi jak: "Your Name Hurts", "Man Up", "I Love You's", "Wrong Direction".

Książki: brak

Nagrody:
- Nagroda Critics' Choice w kategorii najlepsza młoda aktorka za film "Prawdziwe męstwo" (2010);
- Nagroda OFCS (Internetowego Towarzystwa Krytyków Filmowych) w kategorii najlepsza drugoplanowa aktorka za film "Prawdziwe męstwo" (2010);
- Nagroda Chicago Flame za najlepszą rolę drugoplanową za film "Prawdziwe męstwo" (2010).

Instagram: @haileesteinfeld

Facebook: @haileesteinfeld
Advertisement MPU index