Guy Ritchie

Guy Ritchie to brytyjski reżyser filmowy, producent i scenarzysta. W karierze zawodowej miał swoje wzloty i upadki. Uznanie krytyki i wiele nagród zdobył dzięki takim produkcjom jak: "Porachunki", "Przekręt" czy "Sherlock Holmes", z kolei za film "Rejs w nieznane" dostał Złotą Malinę w kategorii najgorszy reżyser oraz nominację do tej samej nagrody za najgorszy scenariusz. W życiu prywatnym przez 8 lat był mężem Madonny, jednej z najpopularniejszych amerykańskich piosenkarek i gwiazd show-biznesu.

Imię: Guy

Nazwisko: Ritchie

Pseudonim: brak

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 10.09.1968 r.

Znak zodiaku: Panna

Zawód: reżyser filmowy

Osoby - związki: - była żona Madonna (2000-2008) - żona Jacqui Ainsley (od 2015 r.)

Rodzice: John Vivian Ritchie i Amber Mary

Dzieci:synowie ze związku z Madonną - biologiczny Rocco John i adaptowany David Banddzieci ze związku z Jacqui Ainsley - synowie Levi i Rafael oraz córka Rivka

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Guy Ritchie urodził się 10 września 1968 roku w mieście Hatfield w Wielkiej Brytanii. W dzieciństwie aktywnie trenował sztuki walki. Zdobył czarny pas w karate Shōtōkan, judo, a także brazylijskim jiu-jitsu. Gdy był nastolatkiem, postanowił zatrudnić się jako goniec w filmowych wytwórniach, a później próbował swoich sił w realizacji reklam telewizyjnych. Pierwszy sukces reżyserski zaliczył w 1995 roku. Jego film krótkometrażowy "The Hard Case" zdobył ogromne uznanie krytyków i otworzył mu drzwi do dalszej reżyserskiej kariery.Prywatnie mąż Jacqui Ainsley, którą poślubił w 2015 roku. Jego wcześniejszą partnerką była Madonna. Związek nie przetrwała jednak próby czasu i po 8 latach para zdecydowała się na rozwód. Romans z Madonną odbił się dość dużym echem w świecie show-biznesu za sprawą adopcji Davida Bandy, którego biologiczna mama umarła przy porodzie. Przejęcie nad chłopcem opieki było bowiem niezgodne z prawem. Obcokrajowiec mógłby adoptować dziecko, ale tylko wówczas, gdy mieszkał w danym kraju przez okres co najmniej 18 miesięcy.

Znany z: wyreżyserowania filmowego hitu "Porachunki" w 1998 roku. To był pierwszy pełnometrażowy film reżysera, który okazał się kasowym sukcesem. Zagrali w nim obecnie bardzo popularni aktorzy, tacy jak: Jason Statham, Jason Flemyng czy piosenkarz Sting. 2 lata później na ekrany wszedł "Przekręt", kolejny hit produkcyjny wyreżyserowany przez tego twórcę. Wystąpił w nim ponownie Jason Statham, a także m.in. Brad Pitt. Nie wszystkie jednak filmy Ritchiego okazały się sukcesem. Ogromna fala krytyki spłynęła na twórcę za produkcję "Rejs w nieznane" z 2002 roku. Finalnie otrzymał za nią Złotą Malinę w kategorii najgorszy reżyser. Za najgorszy film roku uznano z kolei "Revolver" z 2005 roku, a wyprodukowany 3 lata później "RocknRolla" otrzymał wyjątkowo skrajne recenzje - aż od bardzo pozytywnych, po falę krytyki i rozczarowania. Oprócz tego Guy Ritchie wyreżyserował wspólnie z Madonną film reklamowy dla BMW, a także nakręcił dość kontrowersyjny teledysk do piosenki "What It Feels Like for a Girl".

Funkcja w filmie (wybrane produkcje):
 • reżyser, scenarzysta i producent w filmie "RocknRolla" (2008)
 • reżyser, scenarzysta i producent w filmie "Kryptonim U.N.C.L.E." (2015)
 • reżyser, scenarzysta i producent w filmie "Król Artur: Legenda miecza" (2017)
 • reżyser, scenarzysta i producent w filmie "Dżentelmeni" (2019),
 • reżyser, scenarzysta i producent w filmie "Jeden gniewny człowiek" (2021)
 • reżyser i scenarzysta w filmie "Porachunki" (1998)
 • reżyser i scenarzysta w filmie "Przekręt" (2000)
 • reżyser i scenarzysta w filmie "Rejs w nieznane" (2002)
 • reżyser i scenarzysta w filmie "Revolver" (2005)
 • reżyser i scenarzysta w filmie "Aladyn" (2019)
 • reżyser w filmie "Sherlock Holmes" (2009)
 • reżyser w filmie "Sherlock Holmes: Gra cieni" (2011)


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:Złoty Popcorn w kategorii najlepszy twórca za film "Porachunki" (1999)Nagroda Brytyjskiej Akademii Filmowej za film "Porachunki" (2000)Złota Malina w kategorii najgorszy reżyser za film "Rejs w nieznane" (2003)

  LINK Instagram: @guyritchie

  LINK Facebook: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index