Felicity Jones

Felicity Jones to aktorka, której popularność i uznanie krytyków przyniosła rola Anny w filmie "Do szaleństwa" w 2011 roku. Gwiazda zagrała również w głośnych produkcjach filmowych, takich jak: "Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa", "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". Za rolę Jane Hawking w melodramacie "Teoria wszystkiego" otrzymała nominację do Oscara. Zagrała również w wielu innych pełnometrażowych filmach, takich jak: "Ósma strona", "Kobieta w ukryciu", "Niebo o północy", "Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa".

Imię: Felicity

Nazwisko: Jones

Nazwisko panieńskie: Jones

Pseudonim: -

Wzrost: 160 cm

Data urodzenia: 17.10.1983 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: aktorka

Osoby - związki:
 • partner Ed Fornieles (2003-2013);
 • mąż Charles Guard (od 2018).


 • Rodzice: brak informacji  Dzieci: brak informacji

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Felicity Jones urodziła się 17 października 1983 roku w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Jej wujek Michael Hadley był aktorem, co bardzo podobało się młodej wówczas Felicity Jones, dlatego zainteresowała się aktorstwem. Już w wieku 11 lat uczęszczała na zajęcia pozalekcyjne z aktorstwa. Trzy lata później pierwszy raz pojawiła się na ekranie. Zagrała wówczas postać Grace May w serialu "Servants". W 2008 roku wystąpiła w pełnometrażowym melodramacie pt. "Powrót do Brideshead" w reżyserii Juliana Jarrolda.

  Znana z: fenomenalnej gry aktorskiej w głośnym biograficznym melodramacie "Teoria wszystkiego", za którą została nominowana do Oscara. Aktorka zagrała wówczas u boku Eddiego Redmayne'a. Film opowiada o życiu niezwykłego naukowca Stephena Hawkinga, który zachorował na stwardnienie zanikowe boczne. Choroba powoli zabiera mu głos i sprawność fizyczną. W trudnych chwilach nie opuszcza go jego żona - Jane Hawking, w którą właśnie wcieliła się Felicity Jones. Za rolę Anny w filmie "Do szaleństwa" aktorka dostała aż trzy nagrody: Specjalną Nagrodę Jury, Gotham oraz National Board Review. Za rolę w filmie "Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa" w 2015 roku została nominowana do nagrody Teen Choice w kategorii ulubiona aktorka. Rok później pojawiła się w filmie "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", w którym wcieliła się w postać Jyn Erso. Film zdobył wiele nominacji oraz nagród, między innymi: Nagrodę Błękitnej Wstęgi w kategorii najlepszy film zagraniczny czy Nagrodę Saturna aż w 3 kategoriach: najlepsze efekty specjalne, najlepszy film science fiction i najlepsza reżyseria.

  Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Opactwo Northanger" (2007); - aktorka w filmie "Zakochany głupiec" (2008); - aktorka w filmie "Powrót do Brideshead" (2008); - aktorka w filmie "Chéri" (2009); - aktorka w filmie "Cemetery Junction" (2010); - aktorka w filmie "Soulboy" (2010); - aktorka w filmie "Burza" (2010); - aktorka w filmie "Albatross" (2011); - aktorka w filmie "Do szaleństwa" (2011); - aktorka w filmie "Histeria. Romantyczna historia wibratora" (2011); - aktorka w filmie "Ósma strona" (2011); - aktorka w filmie "Wymarzona pogoda na ślub" (2012); - aktorka w filmie "Kobieta w ukryciu" (2013); - aktorka w filmie "Breathe In" (2013); - aktorka w filmie "Niesamowity Spider-Man 2" (2014); - aktorka w filmie "Teoria wszystkiego" (2014); - aktorka w filmie "Worricker - ostateczna rozgrywka" (2014); - aktorka w filmie "Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa" (2015); - aktorka w filmie "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" (2016); - aktorka w filmie "Inferno" (2016); - aktorka w filmie "Siedem minut po północy" (2016); - aktorka w filmie "On the Basis of Sex" (2018); - aktorka w filmie "The Aeronauts" (2019); - aktorka w filmie "Niebo o północy" (2020); - aktorka w filmie "Ostatni list od kochanka" (2021).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:Specjalna Nagroda Jury w kategorii najlepszy występ aktorski za film "Do szaleństwa" (2011);Nagroda Gotham w kategorii najlepsza przełomowa rola za film "Do szaleństwa" (2011);Nagroda National Board Review w kategorii przełomowa rola za film "Do szaleństwa" (2011).

  LINK Instagram: @felicity.jones

  Link Facebook: @Felicity-Jones
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index