Eve Hewson

Eve Hewson jest irlandzką aktorką i córką znanego muzyka Bono, wokalisty zespołu U2. W przeciwieństwie do ojca wybrała aktorstwo i zadebiutowała na wielkim ekranie w 2005 roku w filmie "Lost and found". W późniejszych latach zagrała w kolejnych kilku filmach, można było ujrzeć ją również w trzech serialach. Eve ma troje rodzeństwa: siostrę Jordan oraz braci Elijaha i Johna.

Imię: Memphis Eve Sunny Day

Nazwisko: Hewson

Nazwisko panieńskie: Hewson

Pseudonim: brak

Wzrost: 1,55 m

Data urodzenia: 7 lipca 1991 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: aktorka

Osoby - związki: - partner James Lafferty (2010-2015).

Rodzice: matka Alison Hewson, ojciec Paul David Hewson - Bono

Dzieci: brak

Rodzeństwo: siostra Jordan (ur.

10 maja 1989 r.), brat Elijah (ur. 18 sierpnia 1999 r.), brat John (ur. 21 maja 2001 r.)

BIO: Eve Hewson - irlandzka aktorka i osobowość internetowa. Urodziła się w 1991 roku jako druga córka Paula i Alison Hewsonów. Jej ojciec wówczas śpiewał w zespole rockowym U2, matka natomiast była aktywistką. Małżeństwo postanowiło nazwać swoją córeczkę Eve Sunny Day z powodu godziny i daty jej urodzenia: 7 rano 7 lipca - angielski odpowiednik polskiego "siedem", czyli "seven" zawiera w sobie cząstkę "eve", a dzień miał być wówczas rzeczywiście słoneczny!Pociecha muzyka i aktywistki uczyła się w Dalkey School Project i St. Andrew's College w Dublinie. Następnie studiowała na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Twierdzi, że nigdy nie chciała przyjmować pieniędzy od rodziców i zaznaczała jasno, że może utrzymywać się sama.Kariera Eve Hewson rozpoczęła się w 2005 roku mimo sprzeciwu rodziców. To właśnie wtedy zaliczyła aktorski debiut w filmie "Lost and found" w 2005 roku. Jednak jej pierwszą główną rolą była postać Mary w filmie "Wszystkie odloty Chevenne'a", dramacie z 2011 roku. Wystąpiła również w filmach, takich jak: "Więzy krwi", "Most szpiegów" i "Robin Hood". Grała w serialach, w tym we "Wszystko, co lśni" z 2020 roku.W 2021 roku ukazał się serial produkcji Netflixa "Co kryją jej oczy", w którym Eve Hewson wcieliła się w postać Adele. O wystąpieniu Hewson w tej produkcji wiadomo było już dwa lata wcześniej. Serial został nagrany na podstawie bestsellerowego thrillera, powieści Sary Pinborough. Mimo udziału w większej liczbie filmów i seriali to właśnie to najnowsze dzieło zyskało posłuch w zachodnim świecie, a Eve zaczęła być postrzegana jako naprawdę obiecująca osobistość, która może porządnie namieszać na scenie.Obecnie Eve Hewson mieszka w Williamsburgu na Brooklynie. Nie ma oficjalnego profilu na Facebooku, ale korzysta z Instagrama. Jej konto śledzi tam aż 263 tysięcy obserwatorów.

Znana z: bycia córką Bono, wokalisty i lidera irlandzkiego zespołu rockowego U2

Funkcja w filmie: Eve Hewson zagrała w kilku filmach:"Lost and found" (2005);"The 27 Club" (2008);"Wszystkie odloty Cheyenne'a" (2011);"Ani słowa więcej" (2013);"Więzy krwi" (2013);"Most szpiegów" (2014);"Papillon" (2017);"Paper Year" (2017);"Robin Hood" (2018);"Przygody młodego wilkołaka" (2019);"Tesla" (2020).Wystąpiła również w serialach:
 • "The Knick" (2014-2015);
 • "Wszystko, co lśni" (2020);
 • "Co kryją jej oczy" (2021).


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: @memphisevehewson


  Link FB: brak oficjalnego
  Advertisement MPU index