Elżbieta Jaworowicz

Elżbieta Jaworowicz to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i PWSFTviT w Łodzi. Od kilkudziesięciu lat prowadzi program "Sprawa dla reportera". W międzyczasie wyreżyserowała dwa dokumenty - "Na bocznicy" i "Obywatel Tur". Sprawdź, kto jest mężem Elżbiety Jaworowicz i co sądzi ona o macierzyństwie.

Imię: Elżbieta

Nazwisko: Jaworowicz

Nazwisko panieńskie: Latawiec

Pseudonim: brak informacji

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 31.03.1946 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: dziennikarka, filolożka hebrajska

Osoby - związki: Elżbieta Jaworowicz trzykrotnie wychodziła za mąż. Nazwisko nosi po drugim mężu, kierowcy rajdowym Lechu Jaworowiczu. Od 2010 roku jest w związku małżeńskim z byłym pułkownikiem i dyrektorem Biura Prasowego i Informacji Ministerstwa Obrony Narodowej Eugeniuszem Mleczakiem. Przed ślubem para pozostawała w nieformalnym związku przez 15 lat. Obecnego męża dziennikarka poznała podczas wręczenia nagród Benemerenti Ordynariatu Polowego.

Rodzice: Ojcem dziennikarki był Bronisław Latawiec. Brak informacji na temat matki.

Dzieci: Elżbieta Jaworowicz nie ma dzieci i - jak sama twierdzi - bardzo tego żałuje. Dziennikarka uważa, że jej życie wyglądałoby lepiej, gdyby zaznała smaku macierzyństwa, rodzina jest bowiem ogromnym szczęściem.

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Elżbieta Jaworowicz: polska dziennikarka, filolożka hebrajska, prowadząca programy telewizyjne, reżyserka, zdobywczyni wielu nagród i odznaczeń. Urodziła się 31 marca 1946 roku w Nisku, a wychowywała nieopodal Stalowej Woli. Ukończyła filologię hebrajską na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Karierę telewizyjną zaczynała jeszcze w trakcie studiów. Wygrała konkurs Telewizyjnego Ekranu Młodych, a jej pierwszy program dotyczył mody. Od lat osiemdziesiątych prowadzi kultowy program telewizyjny stacji TVP 1 pt. "Sprawa dla reportera". Program ten rozwiązuje wiele konfliktów i pomaga osobom w trudnej sytuacji życiowej. Spotyka się zarówno z wielką sympatią i uznaniem, jak i z krytyką. Niektórzy twierdzą, że jest nierzetelny i narusza dobra osobiste uczestników. Mimo wszystko od kilkudziesięciu lat emisji cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem. Na początku swojej przygody z TVP Jaworowicz wyreżyserowała dwa filmy dokumentalne - "Na bocznicy" i "Obywatel Tur". Dziennikarka została nagrodzona dyplomem Benemerenti czy Srebrnym Krzyżem Zasługi. Otrzymała także nagrody za filmy, których była reżyserką. Prywatnie jest szczęśliwą żoną byłego pułkownika Eugeniusza Mleczaka.

Znana z: programu telewizyjnego stacji TVP 1 pt. "Sprawa dla reportera", który prowadzi od lat osiemdziesiątych. Elżbieta Jaworowicz dała się poznać jako dociekliwa i bardzo uważna reporterka. Jest również kojarzona ze swojej charakterystycznej postawy podczas prowadzenia programu, tj. splecionych z boku nóg.

Funkcja w filmie:
 • reżyserka w filmie dokumentalnym "Na bocznicy" (1983);
 • reżyserka w filmie krótkometrażowym "Obywatel Tur" (1985).


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - Nagroda im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich dla najlepszej dziennikarki; - Brązowy Lajkonik za film telewizyjny "Na bocznicy" podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego (1984); - Syrena Warszawska - nagroda Klubu Krytyki Filmowej SD PRL za film "Na bocznicy" (1984); - nagroda specjalna Festiwalu Filmów Społeczno-Politycznych w Łodzi za film "Na bocznicy" (1984); - Brązowy Lajkonik za dokument "Obywatel Tur" podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego (1985); - dyplom Benemerenti (1995); - Srebrny Krzyż Zasługi (1999); - Medal "Milito Pro Christo" (2001); - Telekamera w kategorii "Publicystyka" za program "Sprawa dla reportera" (1999, 2000, 2001).

  LINK Instagram: brak

  Link FB: brak
  Advertisement MPU index