Dorota Gawryluk

Dorota Gawryluk debiutowała w telewizji jako reporterka i prezenterka w latach 90. XX wieku i od tamtego czasu nieprzerwanie pojawia się na szklanym ekranie. Zdecydowanie najbardziej można ją kojarzyć z roli prowadzącej "Wydarzenia" w Polsacie, jednak w trakcie kariery pracowała również w Telewizji Polskiej. Prowadziła dziesiątki programów i audycji, dzięki którym poznały ją tysiące telewidzów. Prywatnie od wielu lat jest szczęśliwą żoną i mamą dwojga dzieci. Zobacz, z jakich programów jest najbardziej znana Dorota Gawryluk!

Imię: Dorota

Nazwisko: Gawryluk

Nazwisko panieńskie: Zelek

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 4.03.1972 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: dziennikarka, prezenterka telewizyjna i radiowa, aktorka

Osoby - związki:
 • mąż Jerzy Gawryluk (od 1993 r.)


 • Rodzice: hydraulik Piotr Zelek (zm. w 2019 r.), brak informacji o matce

  Dzieci: syn Nikon (ur. 1993 r.), córka Maria (ur. 2011 r.)

  Rodzeństwo: brat i siostra

  BIO: Dorota Gawryluk przyszła na świat 4 marca 1972 roku w Limanowej. Wychowywała się we wsi Kamionka Mała, gdzie również uczęszczała do szkoły podstawowej. W wieku 15 lat wyjechała do Warszawy, ukończyła XXVI Liceum Ogólnokształcące im. H. Jankowskiego "Kuby", a następnie Uniwersytet Warszawski na kierunku dziennikarskim. Wybór takich studiów argumentowała wielkim zainteresowaniem przełomem społeczno-politycznym, do którego doszło na początku lat 90. Dorota Gawryluk jeszcze podczas studiowania dziennikarstwa związała się z poznanym w akademiku Jurkiem, Białorusinem, któremu urodziła syna Nikona, i choć z biegiem czasu narosło jej obowiązków, energia i wigor pozwoliły jej sprostać wyzwaniom. Pasją szybko zapracowała na angaż w telewizji Polsat, gdzie sukcesywnie budowała swoją pozycję. Po urodzeniu córki Marii opowiadała, że w trakcie opieki nad nią była bardziej "rozhisteryzowana" niż w przypadku syna. Prywatnie deklaruje się jako pasjonatka mody, choć sama nie ma na nią zbyt wiele czasu. Dość rzadko publikuje informacje ze swojego życia prywatnego. Od dawna nie jest też aktywna w mediach społecznościowych.

  Znana z: początki kariery związała z telewizją Polsat, gdzie pracowała najpierw jako reporterka, a następnie prowadząca. W 2001 roku została zastępcą szefa programu "Informacje" i "Polityczne graffiti". Była ponadto szefową działu publicystyki i opiekunką merytoryczną programu "Interwencja". W latach 2004-2007 prowadziła "Wiadomości" w TVP 1, z której odeszła na skutek pożegnania się ze stacją prezesa Bronisława Wildsteina i reporterów politycznych Dominiki Długosz i Jacka Karnowskiego. Niedługo później wróciła do Polsatu i pojawiła się w TV Biznes, w której prowadziła program publicystyczny "Sam na sam". Od 2008 do 2009 roku prowadziła program "Dorota Gawryluk - Konfrontacje", od 2004 roku nieprzerwanie prezentuje "Wydarzenia" w Polsacie, natomiast w 2017 roku stacja nadawała też jej autorski program "#DorotaGawrylukZaprasza". Od marca 2018 roku Dorota Gawryluk jest dyrektorem pionu informacji i publicystyki Polsatu. W trakcie kariery pisała również felietony dla "Uważam Rze", "Rzeczpospolitej" i "Faktu", pracowała w Tok FM i Programie I Polskiego Radia.

  Funkcja w filmie: - aktorka w serialu "Świat według Kiepskich" (2000); - aktorka w serialu "Adam i Ewa" (2000-2001); - aktorka w serialu "Zostać miss" (2001); - aktorka w serialu "Zostać miss 2" (2003); - aktorka w serialu "Ludzie chudego" (2010); - aktorka w serialu "W rytmie serca" (2018).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:cztery nominacje do "Telekamery";nominacja do diamentu telewizyjnego "Gazety Wyborczej";nominacja do nagrody Grand Press za "Polityczne graffiti";nagroda "Odkrycie dziennikarskie 1999", wręczana przez tygodnik "Press";nagroda Ostre Pióro BBC za krzewienie wiedzy ekonomicznej;tytuł VIP-a za "imponujący dorobek, pasję do pozazdroszczenia i konsekwencję w realizacji działań" od "Magazynu VIP" w 2021 roku.

  Link Instagram: brak

  Link FB: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index