Conrado Moreno

Do 2003 roku Conrado Moreno był postacią praktycznie anonimową. Po ukończeniu studiów zarabiał na życie jako korepetytor. Wtedy jego los odmienił program "Europa da się lubić". Został do niego zaproszony, ponieważ w jego żyłach płynie krew polsko-hiszpańska i mógł swobodnie opowiadać o różnicach kulturowych między Polską a Hiszpanią. Bardzo szybko zyskał dużą popularność i sympatię widowni. Dzięki temu dostał propozycję występów w takich programach, jak "Taniec z gwiazdami" czy "Fort Boyard". Poznaj więcej informacji o Conrado Moreno Szypowskim.

Imię: Conrado Segismundo

Nazwisko: Moreno Szypowski

Pseudonim: Conrado Moreno

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 22.11.1981 r.

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: prezenter telewizyjny, aktor, konferansjer

Osoby - związki:
 • 2009-2015 - małżeństwo z Katarzyną Jurzyk, lekarzem stomatologiem, zakończone rozwodem;
 • od 2017 r. w związku z Karoliną Kuszkowską.


 • Rodzice: ojciec Hiszpan, matka Polka

  Dzieci: syn Gabriel (ur. 2011 r.), córka Maribel (ur. 2019 r.)

  Rodzeństwo: siostra Clea Moreno Szypowska

  BIO: Conrado Moreno urodził się w Madrycie, gdzie spędził dzieciństwo. Pochodzi z mieszanej rodziny, ojciec jest Hiszpanem, a matka Polką. Jego pradziadkiem był pułkownik Jan Szypowski, bohater Armii Krajowej. Jako dziecko uczęszczał do szkoły baletowej w Madrycie, a w wieku 12 lat wraz z rodziną przeprowadził się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę średnią i studia. Jak sam wspomina, nie była to dla niego komfortowa sytuacja. W szkole w Hiszpanii traktowany był jako Polak, natomiast po przeprowadzce do Warszawy - jako Hiszpan. Dopiero kiedy stał się dorosłym człowiekiem, zrozumiał, że jest to jego atut.Conrado Moreno ukończył XLVII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie, po czym dostał się na warszawską Collegium Civitas, gdzie studiował na kierunku stosunki międzynarodowe. Poza językiem polskim posługuje się biegle angielskim i hebrajskim. Po ukończeniu studiów zarabiał jako korepetytor.Przełomowym momentem w życiu Conrado Moreno był rok 2003. Wtedy to na antenie TVP 2 rozpoczęto nadawanie programu "Europa da się lubić", prowadzonego przez Monikę Richardson. Główną ideą programu było promowanie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a najważniejszymi jego uczestnikami byli obcokrajowcy mieszkający w Polsce. Opowiadali oni o różnych zwyczajach panujących w ich krajach, a także o różnicach kulturowych, z jakimi zetknęli się w Polsce. Conrado Moreno był idealnym kandydatem i w programie uczestniczył od samego jego początku w 2003 roku do końca w roku 2008. Conrado bardzo szybko zdobył dużą popularność wśród widowni telewizyjnej i otrzymał wiele propozycji występów w innych programach rozrywkowych. W 2005 roku wziął udział w "Tańcu z gwiazdami", gdzie zajął ostatecznie szóste miejsce. W 2008 roku wystąpił w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie" i dotarł do trzeciego odcinka, zajmując w sumie 10. miejsce. W tym samym roku pojawił się w polskiej wersji programu "Fort Boyard". Conrado Moreno aktywny jest również w innych obszarach show-biznesu. W 2008 roku współprowadził turystyczny program "Okno na świat", od 2009 roku współorganizuje Festiwal Flamenco w Warszawie, a od 2011 prowadził losowania Totalizatora Sportowego.

  Znany z: Conrado Moreno bardzo szybko stał się gwiazdą programu "Europa da się lubić". Widzów ujął przede wszystkim otwartością i sympatycznym usposobieniem. Jego opowieści były bardzo ciekawe i intrygujące. Fanom programu dał się zapamiętać z powodu niezwykłej wpadki. Otóż w jednym z programów wjechał do studia na skuterze, ale niestety nie zapanował nad nim i wpadł w publiczność.

  Funkcja w filmie: - rola drugoplanowa w serialu "Samo życie" (2009); - rola drugoplanowa w serialu "Barwy szczęścia" (2012); - rola drugoplanowa w serialu "M jak miłość" (2021).

  Płyty: -

  Książki: w 2010 roku Conrado Moreno wydał książkę "Mój Madryt", która jest formą przewodnika po ulubionych miejscach celebryty w stolicy Hiszpanii.

  Nagrody: -

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/conrado_moreno_official/


  Link FB: https://www.facebook.com/strona.Conrado.Moreno
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index