Chuck Norris

Chuck Norris co prawda nie zdobył uznania krytyków i nie otrzymał właściwie żadnej nagrody, ale za to jest jedną z ikon popkultury. Wszystko przez dowcipy dotyczące jego nadludzkich umiejętności, takie jak "Chuck Norris potrafi podnieść krzesło, na którym siedzi" czy "Chuck Norris doliczył do nieskończoności. Dwa razy". Żartowano sobie powszechnie z siły Norrisa, ponieważ praktycznie jego cała filmografia to filmy akcji, w których prezentuje swoje niesamowite talenty w walce wręcz. Do najbardziej znanych produkcji z jego udziałem należą filmy "Oddział Delta", "Zaginiony w akcji" czy serial "Strażnik Teksasu". Poznaj więcej informacji o karierze Chucka Norrisa.

Imię: Carlos Ray

Nazwisko: Norris

Pseudonim: Chuck Norris

Wzrost: 178 cm

Data urodzenia: 10.03.1940 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: aktor, producent filmowy i telewizyjny, mistrz sztuk walki

Osoby - związki:
 • 1958-1988 - małżeństwo z aktorką i modelką Dianne Holecheck (zakończone rozwodem);
 • od 1988 r. małżeństwo z modelką Geny O'Kelley.


 • Rodzice: matka Wilma Norris z domu Scarberry, irlandzka baptystka; ojciec Ryan D. Norris pochodził z plemienia Irokezów, z zawodu mechanik, walczył w II wojnie światowej.

  Dzieci: syn Mike (ur. 1962 r.), z zawodu aktor; syn Erik (ur. 1964 r.), z zawodu kierowca wyścigowy i reżyser; bliźniaki - syn Dakota i córka Danielle (ur. 2001 r.).

  Rodzeństwo: brat

  Wieland, zginął podczas wojny w Wietnamie; brat Aaron, producent filmowy.

  BIO: Chuck Norris urodził się w Ryan w stanie Oklahoma jako Carlos Ray Norris. Kiedy skończył 12 lat, wraz z matką i braćmi (ojciec wcześniej porzucił rodzinę) przeniósł się do Kalifornii. W 1958 roku ukończył szkołę średnią North Torrance High School i aby pomóc matce w utrzymaniu rodziny, wstąpił do sił powietrznych USA, gdzie został pilotem pierwszej klasy. To właśnie tam otrzymał przydomek "Chuck", który towarzyszył mu w jego karierze filmowej.Chuck Norris służył w Korei, gdzie zafascynował się sportami walki. Trenował tangsudo i taekwondo (zdobył czarne pasy). Przyszły aktor był jednym z pierwszych ludzi Zachodu, którzy zdobyli 8 danów w taekwondo. Po powrocie do USA założył kilka szkół karate, do których uczęszczały gwiazdy Hollywood. Podobno sam Steve McQuinn zasugerował mu karierę aktorską.Chuck Norris poszedł za tą radą i w 1968 roku zadebiutował w filmie "The Wrecking Crew". Zasłynął natomiast rolą przeciwnika Bruce'a Lee w filmie "Droga smoka". Przełom w jego karierze nastąpił na początku lat osiemdziesiątych. Wtedy to zagrał tytułową rolę w filmie "Samotny wilk McQuade", opowiadającą historię szeryfa walczącego z przestępcami. Jego kolejne filmy właściwie opierały się na tym samym schemacie - główny bohater samotnie lub we współpracy z innymi walczy ze złem. W latach 1983-1990 zagrał w trzech częściach filmu "Zaginiony w akcji" oraz dwóch z serii "Oddział Delta". W sumie Chuck Norris ma na koncie około 50 ról filmowych.

  Znana z: Chuck Norris znany jest z wielu filmów akcji, ale największą popularność, również w Polsce, przyniósł mu serial "Strażnik Teksasu", w którym grał w latach 1993-2001. W popkulturze Chuck Norris znany jest z dowcipów o jego nadprzyrodzonych zdolnościach.

  Funkcja w filmie: - rola drugoplanowa w filmie "The Wrecking Crew" (1968); - rola drugoplanowa w filmie "Droga smoka" (1972); - rola drugoplanowa w filmie "Masakra w San Francisco" (1974); - rola drugoplanowa w filmie "Zabijaka, zabijaka" (1977); - rola główna w filmie "Jednoosobowy oddział" (1979); - rola główna w filmie "Porządni faceci ubierają się na czarno" (1979); - rola główna w filmie "Mściciel z Hongkongu" (1982); - rola główna w filmie "Samotny wilk McQuade" (1983); - rola główna w filmie "Zaginiony w akcji" (1984); - rola główna w filmie "Zaginiony w akcji 2: Początek" (1985); - rola główna w filmie "Oddział Delta" (1986); - rola główna w filmie "Zaginiony w akcji 3" (1987); - rola główna w filmie "Oddział Delta 2" (1990); - rola główna w serialu "Strażnik Teksasu" (1993-2001); - rola główna w filmie "Człowiek prezydenta" (2000); - rola główna w filmie "Człowiek prezydenta 2: Punkt zero" ( 2001); - rola drugoplanowa w filmie "Zabawy z piłką" (2004); - rola główna w filmie "Zadanie specjalne" (2005); - rola główna w filmie "Strażnik Teksasu: Próba ognia" (2005); - rola drugoplanowa w filmie "Niezniszczalni 2" (2012).

  Płyty: -

  Książki:"Tajemnica siły wewnętrznej" (1998);"Łamiąc Bariery" (2004);"Black Belt Patriotism" (2008).

  Nagrody: -

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/chucknorris/?hl=pl


  Link FB: https://www.facebook.com/officialchucknorrispage
  Advertisement MPU index