Christina Grimmie

Christina Grimmie to młoda amerykańska wokalistka i multiinstrumentalistka, która karierę zaczynała od umieszczania na kanale w serwisie YouTube swoich wersji piosenek takich artystów, jak Adele, Bruno Mars czy Christina Aguilera. Dużym krokiem był udział w 2014 roku w programie "The Voice". Niestety dwa lata później została zamordowana podczas spotkania z fanami po jednym z koncertów w Orlando na Florydzie.

Imię: Christina Victoria

Nazwisko: Grimmie

Nazwisko panieńskie: Grimmie

Pseudonim: zeldaxlove64

Wzrost: 160 cm

Data urodzenia: 12 marca 1994 roku

Data śmierci: 10 czerwca 2016 roku

Znak zodiaku: Ryby

Zawód: wokalistka, muzyk

Osoby - związki:
- partner Stephen Rezza

Rodzice: Bud Grimmie i Tina Grimmie

Dzieci: brak

Rodzeństwo: Marcus Grimmie

BIO: Christina Grimmie urodziła się 12 marca 1994 roku. Dość szybko, bo już w 2009 roku, zaczęła umieszczać na swoim kanale w serwisie YouTube covery utworów znanych i popularnych wykonawców muzyki pop. Pojawiały się tam m.in. jej interpretacje piosenek Lady Gagi, Katy Perry czy Rihanny. Po dwóch latach od rozpoczęcia przygody z coverami na rynku ukazał się jej pierwszy minialbum (EP) "Find Me", który był promowany singlem "Advice". Kolejnym krokiem w rozwoju kariery Christiny był występ w amerykańskiej wersji programu "The Voice", gdzie ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Zainteresowanie jej osobą rosło, więc coraz częściej koncertowała i występowała na żywo. To właśnie w czasie jednego z występów w teatrze The Plaza Live w Orlando na Florydzie została zaatakowana przez fana - Kevina Jamesa Loibla. Jak się okazało, wszedł on na koncert uzbrojony w pistolety oraz nóż myśliwski. Po tym, jak ranił artystkę, popełnił samobójstwo. Mimo szybkiej reakcji i przewiezienia do szpitala Christina Grimmie zmarła 10 czerwca 2016 roku.

Znana z: Artystka znana jest przede wszystkim z prowadzonego przez siebie kanału na YouTube, gdzie występowała pod pseudonimem zeldaxlove64. Następnie fani mogli ją oglądać w programie "The Voice", w którym wykonywała takie utwory, jak: "Wrecking Ball", "I Knew You Were Trouble" czy "Counting Stars". Pojawiała się także w wielu innych popularnych w Stanach Zjednoczonych programach telewizyjnych. Występowała m.in. jako gość w show "Dancing with the Stars" ("Taniec z gwiazdami"), prowadziła "Power Up" czy "Remixed". Występowała także gościnnie w "So Random!", "TakePart Live", "Drama King", "Teens Wanna Know" czy "Vip of a Day". Pojawiła się w niezależnym filmie "The Matchbreaker" (2016).

Funkcja w filmie:
aktorka w filmie "The Matchbreaker" (2016).

Płyty:
Albumy studyjne:
- "With Love" (2013); 
- "All Is Vanity" (2017).
Składanki:
- "The Complete Season 6 Collection (The Voice Performance)" (2014); 
- "The Matchbreaker (Original Motion Picture Soundtrack)" (2016).
EP:
- "Find Me" (2011); 
- "Side A" (2016); 
- "Side B" (2017).

Książki: brak

Nagrody:
- American Music Awards: nagroda w kategorii New Media Honoree (2011);
- Teen Choice Awards: nominacje w 2014 i 2015 r. w kategorii Choice Web Star: Music, nagroda w kategorii Choice Web Star: Music (2016);
- Youth Rock Awards: nagroda w kategorii Rockin' Indie Artist of the Year (2011);
- Intense Radio's Music Awards: nagroda w kategorii Best Female Cover Artist (2012);
- Radio Disney Music Awards: nominacja w kategorii Breakout Artist of the Year (2013);
- Young Hollywood Awards: nominacja w kategorii Viral Superstar (2014);
- iHeartRadio Music Festival: nagroda w kategorii Macy's iHeartRadio Rising Star (2015);
- Shorty Awards: nominacja w kategorii Best YouTube Musican (2015);
- Humane Society (HSUS): nagroda w kategorii Impact Award (2017).

Instagram: brak

Facebook: brak
Advertisement MPU index