Catherine Zeta-Jones

Catherine Zety-Jones nie trzeba nikomu przedstawiać. To aktorka znana praktycznie we wszystkich krajach świata. Wykorzystuje popularność, by wspierać słabszych, chorych i bezbronnych. Chętnie angażuje się w działalność organizacji charytatywnych. Być może dlatego, że sama doświadczyła wielu różnych tragedii. Prywatnie od ponad dwudziestu lat jest żoną Michaela Douglasa, mamą Dylana i Carys. Sprawdź, co robi w wolnym czasie.

Imię: Catherine

Nazwisko: Zeta-Jones

Nazwisko panieńskie: Zeta-Jones

Pseudonim: brak

Wzrost: 169 cm

Data urodzenia: 25 września 1969 roku

Znak zodiaku: Waga

Zawód: modelka i aktorka

Osoby - związki: 
- partner John Leslie, szkocki prezenter telewizyjny i radiowy (długość związku 2 lata),
- David Essex (David Albert Cook), tekściarz, piosenkarz i aktor pochodzący z Wielkiej Brytanii,
- Mick Hucknall (Michael James Hucknall), brytyjski muzyk i piosenkarz, wokalista zespołu Simply Red,
- Angus Macfadyen, szkocki aktor znany z roli króla Roberta Bruce'a w filmie „Braveheart. Waleczne serce”. On i Catherine Zeta-Jones zaręczyli się, ale ich narzeczeństwo trwało kilka miesięcy,
- Michael Kirk Douglas, amerykański producent filmowy i aktor. Mąż Catherine Zeta-Jones. Ślub gwiazdorskiej pary odbył się 18 listopada 2000 roku.

Rodzice: właściciel fabryki słodyczy David Jones i krawcowa Patricia (nazwisko panieńskie Fair)

Dzieci: syn Dylan Michael (ur. 2000) i córka Carys Zeta (ur. 2003).

Rodzeństwo: starszy brat David i młodszy Lyndon

BIO: Catherine Zeta-Jones urodziła się w walijskim mieście Swansea. Rodzice już w dzieciństwie posłali ją na lekcje tańca i baletu w Hazel Johnson School of Dance. Kobieta od najmłodszych lat brała udział w różnego rodzaju pokazach scenicznych i przesłuchaniach. W wieku 9 lat została zaangażowana do musicalu „Annie”. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1990 roku. Zagrała Szeherezadę w filmie „Baśnie tysiąca i jednej nocy”. Jednak prawdziwą sławę zyskała dzięki udziałowi w produkcji „Maska Zorro” u boku Antoniego Banderasa.
Aktorka uchodzi za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Znalazła się na liście „Most Beautiful People” tygodnika „People”. Jej urodę docenili również ankietowani biorący udział w sondażu organizowanym przez sieć telewizyjną QVC, a także magazyn dla mężczyzn „Esquire”. W 2010 roku uczestniczyła w nagiej sesji zdjęciowej dla „Allure”.
Catherine interesuje się sportem. Jest bardzo aktywna fizycznie. Jeździ na nartach, pływa, a także gra w tenisa. Ma w domu prywatną siłownię. Prowadzi zdrowy tryb życia.

Znana z roli: roli Velmy Kelly w „Chicago”. Właśnie ta kreacja przyniosła jej uznanie nie tylko widzów, ale i krytyków. Można ją również oglądać między innymi w filmach: „Traffic”, „Okrucieństwo nie do przyjęcia”, „Houdini: Magia miłości”, „Ocean's Twelve: Dogrywka”, „Życie od kuchni”, „Nowszy model”, „Maska Zorro”, „Trener bardzo osobisty” czy „Kokainowa matka chrzestna”. Pojawiła się też w kilku serialach, na przykład „Konflikt: Bette i Joan” czy „Queen America”. Aktorka często współpracuje z Anthonym Hopkinsem, Stevenem Spielbergiem oraz Bruce’em Willisem.

Funkcja w filmie (wybrana filmografia):
- rola w filmie „Baśnie tysiąca i jednej nocy” (1990);
- rola w filmie „Katarzyna Wielka” (1996);
- rola w filmie „Maska Zorro” (1998);
- rola w filmie „Traffic” (2000);
- rola w filmie „Chicago” (2002);
- rola w filmie „Okrucieństwo nie do przyjęcia” (2003);
- aktorka dubbingowa w filmie „Sindbad: Legenda siedmiu mórz” (2003);
- rola w filmie „Legenda Zorro” (2005);
- rola w filmie „Życie od kuchni” (2007);
- rola w filmie „Nowszy model” (2009);
- rola w filmie „Kokainowa matka chrzestna” (2018);
- rola w serialu „Queen America” (2018);
- rola w serialu „Wednesday” (2022);
- rola w filmie „Skarb narodów: Na skraju historii” (2023).

Płyta: aktorka nie wydała jeszcze żadnej płyty, ale ma na swoim koncie kilka singli: „For All Time” (1989), „In the Arms of Love” oraz „I Can't Help Myself” (1995). Wystąpiła też w duecie z Davidem Essexem w utworze „True Love Ways”, który uplasował się na 38. Pozycji UK Top 75.

Książki: brak

Nagrody:
- Europejska Nagroda Filmowa (1999);
- Oscar (2003);
- BAFTA (2003);
- Critics' Choice (2003);
- Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych (2001, 2003).

Instagram: @catherinezetajones

Facebook: @CatherineZetaJones
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index