Carmen Electra

Tara Leigh Patrick - znana pod artystycznym pseudonimem Carmen Electra - to amerykańska tancerka, modelka, aktorka i piosenkarka. Jej pochodzenie jest, podobnie jak kariera, zaskakująco bogate. W żyłach tej gwiazdy płynie angielska, holenderska, niemiecka oraz irlandzka krew. Telewidzowie znają ją z seriali takich jak "Słoneczny patrol" czy "Dr House". Fani kina mogą oglądać ją m.in. w "Strasznym filmie". Oprócz tego kilka razy pojawiła się na okładce czasopisma dla panów "Playboy". Sprawdź, jak przebiegała jej kariera muzyczna.

Imię: Tara Leigh

Nazwisko: Patrick

Nazwisko panieńskie: Patrick

Pseudonim: Carmen Electra

Wzrost: 163 cm

Data urodzenia: 20.04.1972 r.

Znak zodiaku: byk

Zawód: tancerka, aktorka, piosenkarka, modelka

Osoby - związki: - były mąż Dave Navarro - z gitarzystą zespołu Red Hot Chilli Peppers Carmen Electra była związana od 2001 r. Zakochani wzięli ślub w 2003 r. i zaraz potem wystąpili w reality show "Til Death Do Us Part: Carmen and Dave". Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2007 r. - były mąż Denis Rodman - z koszykarzem Carmen Electra była związana w latach 1998-1999.

Rodzice: piosenkarz i gitarzysta Harry Patrick i piosenkarka Patricia Patrick

Dzieci: brak

Rodzeństwo: siostra Debbie Patrick, przyrodni brat Rod Mark

BIO: Carmen Electra: tancerka, aktorka, piosenkarka, modelka. Urodziła się i wychowała w artystycznej rodzinie, co utorowało jej drogę do sukcesu. Jej artystyczny talent dał o sobie znać bardzo wcześnie. Już jako uczennica szkoły podstawowej rozwijała swoje umiejętności taneczne w studiu Dance Artists, a następnie w School for Creative and Performing Arts, gdzie po raz pierwszy wystąpiła w spektaklu "Piotruś Pan". Po szkole średniej wybrała Barbizon Modeling and Acting School, gdzie rozwijała przede wszystkim swój talent aktorski. Rok 1991 okazał się dla niej przełomowy. To właśnie wtedy rozpoczęła współpracę ze znanym muzykiem Prince'em, który namówił ją na przyjęcie artystycznego pseudonimu Carmen Electra. Występowała w roli supportu przed koncertami gwiazdora, jednak już w 1993 r. światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta pt. "Carmen Electra". W roku 1996 po raz pierwszy pojawiła się na szklanym ekranie w roli Candy w serialu "Nocny patrol". Rok później na ekrany kin wszedł film pt. "Operacja Hamburger" z jej udziałem. Jednak prawdziwą popularność przyniosła jej postać ratowniczki Lani McKenzie, w którą wcieliła się w serialu "Słoneczny patrol". Pozostawała wprawdzie w cieniu Pameli Anderson, jednak ona także pojawiła się w kilku zmysłowych sesjach dla magazynu "Playboy" (1996, 1997, 2000, 2003). Na początku XXI w. reaktywowała swoją karierę taneczną - nawiązała współpracę z girlsbandem The Pussycat Dolls i przez pewien czas była ich tancerką.

Znana z: roli Lani McKenzie w "Słonecznym patrolu", ale nie tylko. Carmen Electra pojawiła się m.in. w komedii kryminalnej "Starsky i Hutch" (2004), która przyniosła jej nagrodę MTV Movie Award za najlepszy pocałunek. Oprócz tego fani znają ją z takich produkcji jak "Straszny film" i "Komedia romantyczna". Oprócz tego aktorka pojawiła się także w roli samej siebie w grze komputerowej "Def Jam: Fight For New York" (2004). Wydała tylko jedną płytę, jednak jeszcze w 2014 r. pojawiły się jej kolejne single pt. "Around the World" i "WERQ".

Funkcja w filmie:aktorka w serialu "Nocny patrol" (1996);aktorka w filmie "Operacja Hamburger" (1997);aktorka w serialu "Słoneczny patrol" (1997-1998);aktorka w filmie "Słoneczny patrol: Biały piorun na Glacier Bay (1998);aktorka w filmie "Straszny film" (2000);aktorka w filmie "Starsky i Hutch" (2004);aktorka w serialu "Detektyw Monk" (2004);aktorka w filmie "Dirty Love" (2005);aktorka w serialu "Dr House" (2005);aktorka w filmie "Straszny film 4" (2006);aktorka w filmie "Komedia romantyczna" (2006);aktorka w filmie "Totalny kataklizm: (2008);aktorka w filmie "Dwugłowy rekin atakuje (2012);aktorka w serialu "Jane The Virgin" (2016).

Płyta:
  • "Carmen Electra" (1993)


  • Książki:"How To Be Sexy?" (2007)

    Nagrody:MTV Movie Award w kategorii najlepszy pocałunek (2004)Złota Malina za rolę w "Komedii romantycznej" (2006)

    Link Instagram: @carmenelectra


    Link FB: @CarmenElectra
    Advertisement MPU index