Bridgit Mendler

Bridgit Mendler to niezwykle utalentowana amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Młodsi widzowie mogą ją kojarzyć przede wszystkim z licznych produkcji Disneya, natomiast poza show-biznesem udzielała się w wielu akcjach społecznych i humanitarnych. Prywatnie jest żoną Griffina Cleverly'ego, a przy tym sukcesywnie rozwija swoją karierę. Zobacz, z czego najbardziej zasłynęła!

Imię: Bridgit Claire

Nazwisko: Mendler

Nazwisko panieńskie: Mendler

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 18 grudnia 1992 roku

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: aktorka, piosenkarka

Osoby - związki: 
- partner Shane Harper (od 2011 do 2015 roku), którego poznała na planie sitcomu "Good Luck Charlie";
- mąż Griffin Cleverly (od 2019-obecnie).

Rodzice: mama Sandra Ford-Mendler i tata Charles Mendler

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat Nicholas Mendler

BIO: Bridgit Mendler po przeprowadzce z rodziną z Waszyngtonu do Kalifornii wyraziła chęć zostania aktorką i piosenkarką. Kiedy miała zaledwie 11 lat, zatrudniła agenta, który pomógł jej rozwinąć karierę. Pierwszą rolę otrzymała już w wieku 12 lat, a niecałe dwa lata później podpisała profesjonalny kontrakt. Coraz częstsze występy na scenie w Los Angeles pozwoliły młodej piosenkarce zadebiutować również w operze mydlanej. W międzyczasie studiowała sztukę i kulturę wizualną w ramach antropologii medycznej na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Planuje zrobić doktorat na ten temat, zainspirowana przez matkę, która jest doktorem w dziedzinie porządku publicznego.
Mendler współpracuje z różnymi organizacjami filantropijnymi, związanymi z celami humanitarnymi, takimi jak: dostarczanie książek potrzebującym dzieciom, reforma szkół w Stanach Zjednoczonych, apelowanie o położenie kresu cyberprzemocy i zbieranie funduszy dla biednych rodzin. Bridgit napisała szereg piosenek, które sama zaśpiewała. Poparła ekskluzywną linię ubrań i akcesoriów, która obejmuje szaliki, czapki i pamiątki dla dziewcząt w wieku od 14 do 18 lat, dla Target Corporation. Rekomendowała również produkty dermatologiczne do Clean & Clear.

Znana z: pierwszą rolę aktorską otrzymała już w wieku 12 lat w filmie animowanym "Legenda Buddy", w którym zagrała Lucy. Jeszcze jako nastolatka wystąpiła w wielu innych produkcjach, takich jak "Alicja do góry nogami", "Klika" czy "Bóle pracy". W 2009 roku można było zobaczyć ją w "Czarodziejach z Waverly Place" w roli Juliet van Heusen na kanale Disney Channel. W latach 2010-2014 grała Teddy Duncan w "Good Luck Charlie", a w 2011 roku wystąpiła w filmie opartym na serialu Disneya "Good Luck Charlie, It's Christmas". Zaśpiewała kilka piosenek w roli Olivii w filmie "Lemonade Mouth", nakręconym przez Disney Channel. Obraz znalazł się w amerykańskim "Billboardzie", prezentującym hity "Hot 100". W 2012 roku Bridgit wydała swój debiutancki popowy album "Hello My Name Is...", który sprzedał się w około 200 tysiącach egzemplarzy i zajął 30. miejsce na liście "Billboard 200". Singiel "Ready or Not" z albumu uzyskał status platyny w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Nowej Zelandii oraz złoty w Norwegii.

Funkcja w filmie:
- aktorka w filmie "Dzieciaki z High School Musical" (2007);
- aktorka w filmie "Elita" (2008);
- aktorka w filmie "Alvin i wiewiórki 2" (2009);
- aktorka drugoplanowa w filmie "Prawo ciążenia" (2009);
- aktorka w serialu "Czarodzieje z Waverly Place" (2009-2012);
- aktorka w sitcomie "Powodzenia, Charlie!" (od 2010);
- aktorka w serialu "Z innej beczki" (2011);
- aktorka w filmie "Lemoniada Gada" (2011);
- aktorka w filmie "Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi" (2011);
- aktorka w serialu "Violetta" (2013);
- aktorka w serialu "Nierandkowani" (2016);
- aktorka w filmie "Ojciec roku" (2018);
- aktorka w serialu "Obłędnych Świąt!" (2019).

Płyty:
- "Lemonade Mouth" (2011);
- "Hello My Name Is..." (2012);
- "Live in London" (2013);
- "Nemesis" (2016).

Książki: brak

Nagrody:
- nagroda Common Sense Media jako "Wzór Roku" za pracę przeciwko nękaniu w 2012 roku;
- najlepsza akustyka za utwór "Ready or Not" w 2013 roku.
 

Instagram: @bridgitmendler

Facebook: @BridgitMendler
Advertisement MPU index