Beata Cholewińska

Beata Cholewińska to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Perfekcyjna znajomość języka włoskiego otworzyła jej drzwi do medialnej kariery. Jako jedyna polska dziennikarka przeprowadziła wywiad z Mariem Cipollinim, ówczesnym mistrzem świata, po wyścigu Giro d'Italia w 2003 roku. Znana z prowadzenia programów "Nowy Dzień" oraz "Interwencja" w parze z Jarosławem Kulczyckim, emitowanych na antenie Polsatu.

Imię: Beata

Nazwisko: Cholewińska

Nazwisko panieńskie: brak informacji

Pseudonim: -

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: brak informacji

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: dziennikarka, prezenterka telewizyjna

Osoby - związki: - były mąż Marcin Cholewiński; - obecny partner Artur Mądrzak.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Julia

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Beata Cholewińska pochodzi z Łodzi. Medialną karierę rozpoczęła w 2003 roku. Wówczas odbywał się wyścig Giro d'Italia, w którym brała udział polska drużyna kolarska CCC Development Team Polsat. W tamtych latach dziennikarka była związana z Marcinem Cholewińskim (dziennikarzem, wydawcą, producentem oraz menedżerem Polsatu). Jego szef zaproponował wtedy Beacie Cholewińskiej wyjazd do Włoch razem z reporterską ekipą Telewizji Polsat. Dziennikarkę wybrał ze względu na jej perfekcyjną znajomość języka włoskiego. Kobieta zgodziła się, co okazało się trampoliną do medialnej kariery. Wówczas jako jedynej polskiej dziennikarce udało się przeprowadzić wywiad z Mariem Cipollinim - włoskim mistrzem świata w szosowym kolarstwie. Niedługo po tym wydarzeniu otrzymała propozycję rozpoczęcia pracy w Telewizji Polsat. Początkowo dostarczała informacji jako regionalna reporterka, a następnie zaczęła prowadzić w parze z Jarosławem Kulczyckim program "Interwencja". Produkcja okazała się wówczas bardzo popularna. Program był cyklem materiałów, jakie miały bronić polskich konsumentów i nagłaśniać różnego rodzaju wydarzenia, w których uczestniczyli np.: nieuczciwi urzędnicy czy pracodawcy. Na pomoc mogły liczyć przede wszystkim osoby starsze, bez wsparcia, schorowane, które same nie potrafiłyby walczyć o swoje prawa. Beata Cholewińska była również dziennikarką w redakcji sportowej. W wywiadach często podkreślała, jak ważny jest dla niej sport i nie wyobraża sobie dnia bez odrobiny aktywności fizycznej, tym bardziej że jej mąż był zawodowym piłkarzem, a obecny partner również związany jest ze sportem. W rozmowie z mediami przyznała, że zawsze dbała o kondycję fizyczną. Co ciekawe, jako dziecko w rodzinnej Łodzi była mistrzynią w pływaniu. Obecnie bardzo lubi nie tylko zajęcia na basenie, ale również bieganie oraz jazdę na rowerze.

Znana z: prowadzenia informacyjnego programu "Nowy Dzień" w Polsat News. Mąż dziennikarki Marcin Cholewiński był szefem anteny. W wywiadzie dla "Tele Tygodnia" z 2016 roku dziennikarka została zapytana o to, jak radzi sobie z uszczypliwymi plotkami na temat tego, że tylko dzięki mężowi otrzymała posadę prezenterki w "Nowym Dniu". Odpowiedziała wówczas, że kąśliwe uwagi nie robią na niej żadnego wrażenia, a jej mąż i tak wymagał od niej o wiele więcej niż od innych pracowników Polsat News. Związek państwa Cholewińskich nie przetrwał jednak próby czasu. Sama dziennikarka nie wspominała o szczegółach rozstania, chroniąc przy tym prywatność swoją, córki Juli oraz byłego męża. Obecnie kobieta jest związana z Arturem Mądrzakiem - przewodniczącym Zarządu KS MZPN. Para chętnie chwali się szczęśliwym związkiem w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Instagramie. Prywatne konto dziennikarki obserwują ponad 4 tysiące followersów.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • Nagroda Optymista Roku (2019);
  • Nagroda Osobowość Roku (2021).


  • LINK Instagram: @beata.cholewinska

    Link Facebook: @beata.cholewinska
    Advertisement MPU index