Avril Lavigne

Avril Lavigne to jedna z najbardziej popularnych kanadyjskich piosenkarek. Artystka znana jest ze swojego charakterystycznego, nieco zbuntowanego stylu i utworów popowo-rockowych. Zadebiutowała w 2002 roku albumem "Let Go", na którym znalazły się takie hity, jak: "I'm with You", "Complicated", "Sk8er Boi", "Losing Grip". Sprzedała ponad 90 milionów płyt. W 2006 roku została jedną z 10 najbardziej wpływowych Kanadyjek według rankingu prowadzonego przez magazyn "Canadian Business". Jej profile w mediach społecznościowych obserwuje łącznie około 60 milionów fanów.

Imię: Avril Ramona

Nazwisko: Lavigne

Nazwisko panieńskie: Lavigne

Pseudonim: -

Wzrost: 157 cm

Data urodzenia: 27.09.1984 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: piosenkarka

Osoby - związki:mąż Deryck Whibley (2006-2009);mąż Chad Kroeger (2013-2015).

Rodzice: Judith Rosanne Loshaw i Jean Claude Lavigne

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: siostra Michelle Lavigne, brat Matthew Lavigne

BIO: Avril Ramona Lavigne urodziła się 27 września 1984 w miejscowości Belleville w Kanadzie. Od najmłodszych lat pasjonowała się muzyką. Początkowo śpiewała w chórze kościelnym, w wieku 12 lat nauczyła się sama grać na gitarze, a 2 lata później napisała pierwszą piosenkę. W 1999 roku wygrała w radiowym konkursie, dzięki czemu zaśpiewała utwór "What Made You Say That" razem z Shanią Twain. Występ otworzył jej drzwi do muzycznej kariery, gdyż wówczas została zauważona przez lokalnego wydawcę muzyki Stephena Medda. Zaprosił ją do współpracy i tak powstały piosenki: "Touch the Sky", "Temple of Life", "Two Rivers". W 2002 roku wokalistka wydała pierwszy album "Let Go", który okazał się hitem i sprzedał się w 16 milionach egzemplarzy.

Znana z: rockowo-popowego stylu. Jej największe hity to: "I'm with You", "Complicated", "Don't Tell Me", "My Happy Ending", "Nobody's Home", "When You're Gone". W 2013 roku piosenkarka nagrała utwór "Bad girl", w którego tworzeniu brał również udział Marilyn Manson. Artystka zagrała drugoplanowe role w kilku filmach. W 2008 roku stworzyła własną linię odzieżową o nazwie Abbey Dawn. W kolekcji oprócz ubrań, takich jak: koszulki, sukienki, bluzy, spodnie, dostępne są także akcesoria - zegarki, torebki, okulary, kolczyki, naszyjniki. Z kolei w 2009 roku weszły na rynek perfumy Black Star, sygnowane nazwiskiem piosenkarki. Avril Lavigne bardzo angażuje się w różnego rodzaju działalności charytatywne. Wystąpiła między innymi na Festiwalu Ameryki Łacińskiej "Teleton" - jednym z największych charytatywnych festiwali w Meksyku. Założyła The Avril Lavigne Foundation, która pomaga dzieciom i nastolatkom dotkniętym kalectwem i ciężkimi chorobami. Piosenkarka cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Ameryce, ale i na całym świecie. Jej profil na Facebooku obserwuje 50 milionów fanów! Z kolei konto na Instagramie ma ponad 10 milionów followersów.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Jazda na maksa" (2004); - aktorka w filmie "Fast Food Nation" (2006); - aktorka w filmie "Drapieżnik" (2007).

Płyty:
 • "Let Go" z takimi otworami, jak "Complicated" czy "I'm with You" (2002);
 • "Under My Skin", zawierający takie piosenki, jak "Take Me Away", "Don't Tell Me" (2004);
 • "The Best Damn Thing" - zawiera utwory "Runaway", "Girlfriend" (2007);
 • "Goodbye Lullaby" - powstała również wersja specjalna albumu z dodatkowymi piosenkami i DVD z "making of" (2011);
 • "Avril Lavigne" z takimi hitami, jak "Rock N Roll", "Let Me Go" (2013);
 • "Head Above Water" z utworami, takimi jak "Birdie", "Tell Me It's Over" (2019).


 • Książki: brak

  Nagrody:World Music Awards w kategorii najlepiej sprzedający się artysta z Kanady i najlepszy rockowo-popowy artysta (2004);Juno Awards (2005).

  LINK Instagram: @avrillavigne

  Link Facebook: @avrillavigne
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index