Anna Smołowik

Anna Smołowik już w młodości wiedziała, że chce być aktorką. Wystąpiła w wielu popularnych filmach komediowych, takich jak "Planeta singli 3", "To musi być miłość", "Listy do M. 4" czy "Podatek od miłości". Sympatię widzów zyskała również w przepełnionym dobrym humorem kryminale "W jak morderstwo", gdzie zagrała główną rolę i wcieliła się w postać Magdy Borowskiej. Prywatnie aktorka niewiele mówi o sobie i rzadko udziela się w mediach społecznościowych.

Imię: Anna

Nazwisko: Smołowik

Nazwisko panieńskie: Smołowik

Pseudonim: brak

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 08.07.1985 r.

Znak zodiaku: Rak

Zawód: aktorka

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Anna Smołowik urodziła się 8 lipca 1985 roku w Radomiu, gdzie ukończyła szkołę średnią. W klasie maturalnej została wyróżniona nagrodą Grand Prix za występ w konkursie monodramów, który odbył się w Suwałkach. W jednym z wywiadów dla "Gazety Krakowskiej", jakiego aktorka udzieliła w listopadzie 2021 roku, powiedziała, że swój sukces zawdzięcza Monice Żurek, nauczycielce z młodzieżowego domu kultury, która zaraziła ją pasją do teatru i nauczyła podstaw aktorskiego kunsztu. To skłoniło młodą Annę Smołowik do kontynuowania nauki w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, gdzie wykładał m.in. Zbigniew Zapasiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich powojennych aktorów. Anna zadebiutowała w spektaklu "Lokatorzy" w 2007 roku. Rok później otrzymała wyróżnienie na XXVI łódzkim Festiwalu Szkół Teatralnych za rolę Lubow Raniewskiej w sztuce teatralnej "Wiśniowy sad" w reżyserii Antona Czechowa. Jej talent aktorski był wielokrotnie nagradzany. W 2010 roku otrzymała Feliksa Warszawskiego, a rok później nagrodę od dziennikarzy za aktorską kreację w spektaklu "Kompleks Portnoya", który grała regularnie przez kolejne 11 lat. W latach 2012-2014 była związana z warszawskim kabaretem "Pożar w Burdelu".Aktorka mało mówi o sobie w mediach. Jej konto na Instagramie jest prywatne, a na swoim oficjalnym profilu na Facebooku udziela się raczej rzadko. Jeśli o czymś pisze, dotyczy to raczej jej kariery zawodowej, a nie relacji rodzinnych czy partnera. Ostatni wpis został zamieszczony w listopadzie 2021 roku (stan na: styczeń 2022 r.). Anna Smołowik udostępniła wówczas post Magazynu Filmowego cinema.pl, który promował nowy serial telewizyjny "Rodzina na Maxa" w reżyserii Marii Sadowskiej. Oczywiście aktorka gra tam jedną z ról.

Znana z: popularnej komedii "Planeta Singli 3" w reżyserii Sama Akina i Michała Chacińskiego. Aktorka w filmie wcieliła się w postać Andżeliki i zagrała u boku takich aktorów jak: Agnieszka Więdłocha, Maciej Stuhr, Bogusław Linda, Danuta Stenka, Maria Pakulnis i Piotr Głowacki. Na dużym ekranie można ją było również zobaczyć w innych hitach kinowych - m.in. "Listy do M. 4", "To musi być miłość", "W jak morderstwo".

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Randka w ciemno" (2010) - aktorka w filmie "Wyjazd integracyjny" (2011) - aktorka w filmie "Ostatnie piętro" (2012) - aktorka w filmie "Demon" (2015) - aktorka w filmie "Prosta historia o morderstwie" (2016) - aktorka w filmie "Planeta Singli 3" (2016) - aktorka w filmie "Juliusz" (2018) - aktorka w filmie "Podatek od miłości" (2018) - aktorka w filmie "(Nie)znajomi" (2019) - aktorka w filmie "Listy do M. 4" (2020) - aktorka w filmie "Miłość do kwadratu" (2021) - aktorka w filmie "W jak morderstwo" (2021) - aktorka w filmie "To musi być miłość" (2021) - aktorka w filmie "Czarna owca" (2021)

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Nagroda Grand Prix za monodram "Czarownica" Cortazara
 • Nagroda Publiczności i Dziennikarzy w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" (2007)
 • Nagroda Feliksa Warszawskiego w kategorii najlepszy debiut (2010)
 • Nagroda Dziennikarzy za aktorską kreację w sztuce "Kompleks Portnoya" (2011)
 • Główna Nagroda Aktorska za grę w spektaklu "Wichrowe wzgórza" (2013)
 • Nagroda Talenty Trójki w kategorii teatr (2015)


 • LINK Instagram : @annasmolowik

  LINK Facebook : @annasmolowik
  Advertisement MPU index