Anna Ilczuk

Anna Ilczuk to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Zawodowo związana jest z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Widzowie znają ją z popularnych produkcji kinowych, takich jak "Sala samobójców" i "Różyczka". Zagrała także w popularnych serialach, wśród których można wymienić takie tytuły jak "Świat według Kiepskich", "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex" czy "Prawo Agaty". Sprawdź, jak przebiegała jej kariera i jakie nagrody ma na swoim koncie.

Imię: Anna

Nazwisko: Ilczuk

Nazwisko panieńskie: Ilczuk

Pseudonim: brak

Wzrost: 169 cm

Data urodzenia: 21.08.1981 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa

Osoby - związki: - Mąż Andrzej Kłak - Anna Ilczuk poślubiła aktora w 2015 roku. Małżonkowie wystąpili razem na planie serialu "Świat według Kiepskich", gdzie Kłak wcielił się w rolę zakochanego w Mariolce Kiepskiej Mikołaja Kopernika.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Zofia (ur. 2014)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Anna Ilczuk: aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Na szklanym ekranie zadebiutowała jako nastolatka. W latach 1997-1998 była statystką w magazynie śledczym Michała Fajbusiewicza. Studiowała na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, którą ukończyła w 2004 roku. Na deskach teatru po raz pierwszy pojawiła się jednak w 2000 roku, na długo przed otrzymaniem dyplomu. W latach 2000-2003 była związana z grupą Ad Spectatores we Wrocławiu, a od 2004 roku jest związana z Teatrem Polskim. Próbowała swoich sił jako reżyserka teatralna, współpracując przy tworzeniu spektaklu "Bez czułości". W swojej macierzystej uczelni prowadzi także zajęcia ze studentami. Od 2004 roku gra też Emilię Miedzianowską w serialu "Pierwsza miłość". Od czasu przyjęcia roli w tej produkcji zaczęła otrzymywać propozycje kolejnych występów w filmach i serialach. Wystąpiła m.in. w "Biurze kryminalnym", "Fali zbrodni" i "Warto kochać", jednak zrobiło się o niej naprawdę głośno, gdy w 2011 roku dołączyła do obsady "Świata według Kiepskich" jako Jolanta "Pupcia" Kiepska, żona Waldka Kiepskiego. Oprócz tego zagrała w głośnych produkcjach kinowych, takich jak "Sala samobójców" czy "Różyczka". W 2011 roku otrzymała państwowe odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Jej kariera zawodowa wymaga dzielenia życia między Warszawą a Wrocławiem. Z mężem Andrzejem Kłakiem spotyka się nie tylko w domu, lecz także na planie filmowym.

Znana z: roli ekscentrycznej i despotycznej Jolasi Kiepskiej z serialu "Świat według Kiepskich". Fani sitcomu nie powitali tej postaci z entuzjazmem, jednak z biegiem czasu zaczęli doceniać jej komediowe walory. Anna Ilczuk często pracuje z takimi aktorami jak Krzysztof Dracz, Witold WIeliński czy Maciej Tomaszewski. Aktorka jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie publikuje informacje na temat swojego życia zawodowego i prywatnego. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 11 tys. osób

Funkcja w filmie:aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (od 2004)aktorka w serialu "Biuro kryminalne" (2005)aktorka w serialu "Fala zbrodni" (2005)aktorka w serialu "Klinika samotnych serc" (2005)aktorka w serialu "Warto kochać" (2005-2006)aktorka w serialu "Rajskie klimaty" (2009)aktorka w filmie "Różyczka" (2010)aktorka w serialu "Świat według Kiepskich" (od 2011)aktorka w filmie "80 milionów" (2011)aktorka w filmie "Daas" (2011)aktorka w filmie "Sala samobójców" (2011)aktorka w serialu "Prawo Agaty" (2012)aktorka w serialu "Komisarz Alex" (2013)aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2014)aktorka w filmie "Ptaki śpiewają w Kigali" (2017)aktorka w filmie "Pan T." (2019)aktorka w serialu "Chyłka. Inwigilacja" (2021)aktorka w serialu "Szadź 2" (2021)

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • Grand Prix Jury Młodzieżowego za rolę w przedstawieniu dyplomowym "Zabawy na podwórku" podczas XLIV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (2004)
  • Nagroda im. Małgorzaty Napiórkowskiej za młodziutki talent ufundowana przez Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru (2004)
  • Odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (2011)


  • LINK Instagram: @anna_ilczuk.official


    LINK Facebook: brak
    Advertisement MPU index