Andrew Garfield

Andrew Garfield to popularny aktor, znany z wielkich produkcji, jak: "Przełęcz ocalonych" czy "Niesamowity Spider-Man". Jest obywatelem zarówno Wielkiej Brytanii, jak i Stanów Zjednoczonych. Za rolę Jonathana Larsona w dramacie "Tick, tick... Boom!" został nominowany do Oscara. Oprócz gry w pełnometrażowych filmach aktor zagrał również w kilku serialach telewizyjnych.

Imię: Andrew

Nazwisko: Garfield

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Wzrost: 179 cm

Data urodzenia: 20.08.1983 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: aktor

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: Richard i Lynn Garfield

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: brat Ben Garfield

BIO: Andrew Garfield urodził się 20 sierpnia 1983 roku w Los Angeles. Gdy miał 3 lata, jego rodzina przeniosła się do Wielkiej Brytanii. Garfield jest obywatelem zarówno Anglii, jak i Stanów Zjednoczonych. Na pierwsze lekcje aktorstwa zaczął uczęszczać już w wieku 15 lat. Przyłączył się wówczas do młodzieżowej grupy teatralnej w Epsom, w hrabstwie Surrey. W 2004 roku otrzymał dyplom ukończenia Centralnej Szkoły Mowy i Dramatu w Londynie. Swój debiut aktorski miał w 2005 roku, kiedy wcielił się w postać Simmo w krótkometrażowym filmie komediowym "Mumbo Jumbo". Dwa lata później zagrał u boku Toma Cruise'a, Roberta Redforda oraz Meryl Streep w dramacie "Ukryta strategia". Z kolei za podwójną rolę Erica Wilsona/Jacka Burridge'a w filmie "Chłopiec A" został wyróżniony nagrodą BAFTA (British Academy of Film and Television Arts).

Znany z: roli Petera Parkera w serii filmów o człowieku pająku. W główną postać aktor wcielił się w 2012 roku w filmie "Niesamowity Spider-Man", a dwa lata później w jego drugiej części. W 2021 roku powstał z kolei film "Spider-Man: Bez drogi do domu", gdzie Andrew Garfield również wcielił się w postać tytułowego bohatera. Aktor spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków filmowych za rolę Desmonda Dossa w hicie kinowym "Przełęcz ocalonych". Za grę aktorską dostał wiele nagród, takich jak: Critics' Choice, AACTA, Satelita, jak również nominację do Oscara w 2017 roku. Sławę przyniósł mu również dramat muzyczny pt. "Tick, Tick... Boom!", gdzie zagrał fenomenalną rolę Jonathana Larsona. Za swoją kreację został ponownie nominowany do Oscara. Aktor oprócz gry w pełnometrażowych filmach niejednokrotnie pojawiał się w serialach telewizyjnych. Wystąpił między innymi w takich produkcjach, jak "Doktor Who" czy "Sugar Rush". Artysta występował także w amerykańskim programie rozrywkowym "Saturday Night Live", który był emitowany na żywo z udziałem publiczności.

Funkcja w filmie: - aktor w filmie "Mumbo Jumbo" (2005); - aktor w filmie "Chłopiec A" (2005); - aktor w filmie "Ukryta strategia" (2007); - aktor w filmie "Kochanice króla" (2008); - aktor w filmie "Parnassus: Człowiek, który oszukał diabła" (2009); - aktor w filmie "Nie opuszczaj mnie" (2010); - aktor w filmie "The Social Network" (2010); - aktor w filmie "Niesamowity Spider-Man" (2012); - aktor w filmie "Niesamowity Spider-Man 2" (2014); - aktor w filmie "Milczenie" (2016); - aktor w filmie "Przełęcz ocalonych" (2016); - aktor w filmie "Pełnia życia" (2017); - aktor w filmie "Tajemnice Silver Lake" (2018); - aktor w filmie "Król Internetu" (2020); - aktor w filmie "Tick, Tick... Boom!" (2021); - aktor w filmie "Spider-Man: Bez drogi do domu" (2021).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Nagroda BAFTA za rolę w filmie "Chłopiec A" (2007);
 • Nagroda Saturna dla najlepszego drugoplanowego aktora za film "Nie opuszczaj mnie" (2011);
 • Critics' Choice w kategorii Najlepszy aktor filmu akcji za "Przełęcz ocalonych" (2016);
 • Nagroda AACTA (Australian Academy of Cinema and Television Awards) w kategorii Najlepszy aktor za film "Przełęcz ocalonych" (2016);
 • Nagroda Satelity dla najlepszego aktora za film "Przełęcz ocalonych" (2017);
 • Złoty Glob w kategorii Najlepszy aktor za film "Tick, Tick... Boom! (2022).


 • Link Instagram: @andrew\_garfield83

  Link Facebook: @AndrewRGarfieldOfficial

  Przepraszamy — wygląda na to, że nie mamy jeszcze żadnej treści na tej stronie.

  Advertisement MPU index