Amber Rose

Kariera Amber Rose rozpoczęła się w 2008 roku, gdy w teledysku rapera Younga Jeezy'ego dostrzegł ją Kanye West i zaproponował współpracę. Później para zaczęła spotykać się również na gruncie prywatnym. Jak dalej wyglądała droga do sławy artystki?

Imię: Amber

Nazwisko: Levonchuck

Nazwisko panieńskie: Levonchuck

Pseudonim: Amber Rose, Paris

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 21.10.1983 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: modelka, aktorka, raperka, influencerka

Osoby - związki:mąż Wiz Khalifa (2013-2016);partner Alexander "AE" Edwards (od 2018).

Rodzice: Michael Levonchuck i Dorothy Rose

Dzieci: dwóch synów - Sebastian Taylor Thomaz (ur. w 2013 r.) i Slash Electric Alexander Edwards (ur. w 2019 r.)

Rodzeństwo : brat Antonio Hewlett

BIO: Amber Rose przyszła na świat 21 października 1983 roku w Filadelfii w stanie Pensylwania. Ze strony ojca ma włosko-irlandzkie korzenie, natomiast ze strony matki afrykańsko-szkockie. Gdy Amber była nastolatką, jej rodzice się rozwiedli. Musiała wspomagać finansowo matkę. Aby zarobić na życie, zatrudniła się jako striptizerka w nocnym klubie. Wtedy otrzymała pierwszy pseudonim, nawiązujący do nazwy stolicy Francji - Paris. Jak twierdzi sama artystka, we wczesnej młodości próbowała również sprzedawać narkotyki, ale jej zdolności handlowe okazały się niewystarczające, by mogła dorobić.W tym samym czasie nastoletnia Amber uczęszczała na castingi do reklam i filmów. Dzięki temu w 2007 roku dostała pierwszą epizodyczną rolę w amerykańskim serialu. Tak rozpoczęła się jej droga do sławy. Rok później wystąpiła w teledysku rapera Younga Jeezy'ego, dzięki czemu wpadła w oko jego koledze Kanyemu Westowi, który zaproponował jej udział w reklamie jego linii obuwniczej, zaprojektowanej dla domu modu Louis Vuitton. Ten epizod zaowocował podpisaniem kontraktu z agencją Ford Models, z którą Rose była związana w latach 2009- 2010.Amber Rose próbuje sił w wielu dziedzinach, nie tylko w aktorstwie. W 2012 roku wydała dwa single - "Fame", w którym występuje jej późniejszy mąż Wiz Khalifa, oraz "Loaded". Jako raperka udzieliła również głosu na albumie Wiza "ONIFC". Poza działalnością artystyczną Rose rozwija kilka innych biznesów. W 2009 roku ogłosiła uruchomienie własnej linii okularów, a trzy lata później wraz z przyjaciółką Priscillą Ono utworzyła kolekcję ubrań Rose&Ono.Artystka znana jest z kontrowersyjnego wizerunku i stylu bycia. Wydana w 2014 roku książka "Jak być złą suką" również była szeroko komentowana w świecie show-biznesu. Rose udziela w niej porad finansowych, związkowych, a także modowych. W 2015 roku celebrytka nakręciła program "Spacer bez wstydu z Amber Rose", a rok później zadebiutowała z własnym talk-show "The Amber Rose Show". W tym samym roku artystka wystąpiła w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie wraz z partnerem tanecznym Maksimem Chmerkovskim zajęła 9. miejsce. Rok 2016 był dla Amber wyjątkowo płodny, ponieważ wtedy zaczęła również prowadzić audycję radiową "Loveline", poświęconą poradom medycznym i sercowym. W 2018 roku Amber rozstała się ze stacją.

Znana z: kontrowersyjnej książki "Jak zostać złą suką", wydanej w 2014 roku, na której okładce znajduje się roznegliżowany wizerunek celebrytki. Amber Rose zasłynęła również jako aktorka teledyskowa, współpracująca z Nicky Minaj, Massive Attack, Ludacrisem, Youngiem Jeezym i Kanye Westem.

Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - aktorka w serialu "Polowanie" (2007); - aktorka w serialu "Wzgórze" (2010); - aktorka w filmie "Szkolny taniec" (2014); - aktorka w serialu "Selfie" (2014); - aktorka w serialu "The Eric Andre Show" (2016); - aktorka w filmie "Co się stało zeszłej nocy" (2016).

Płyty:singiel "Fame" (2012);singiel "Loaded" (2012);EP "Solace - home demos" (2021).

Książki:
  • "Jak być złą suką" (2014).


  • Nagrody: brak informacji

    Link Instagram: @amberrose


    Link FB: @DaRealAmberRose
    Advertisement MPU index