Maciej Stuhr
Ons.pl

Polityczne żarty Macieja Stuhra na Orłach 2016 hitem sieci. Jak tłumaczy je sam aktor?

Maciej Stuhr
Ons.pl

Maciej Stuhr na Orłach 2016 nie zawiódł. Aktor wręczył nagrodę dla najlepszej drugoplanowej roli kobiecej, ale zanim to zrobił, postanowił trochę pożartować z nowej władzy i obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Było bardzo ostro!

Maciej Stuhr żartuje na Orłach z gorszego sortu i tupolewa

Przed wręczeniem nagrody Maciej Stuhr krótko wyjaśnił, jaką miał rolę. Nie zabrakło nawiązań do słynnych już słów Jarosława Kaczyńskiego o "gorszym sorcie Polaków", Lecha Wałęsy, żołnierzy wyklętych, ale i katastrofy smoleńskiej:

Przyszedłem dziś do państwa, żeby ogłosić najlepszą aktorkę drugiego sortu. Przepraszam, chciałbym być dobrze zrozumianym, aktorzy drugiego planu to nie jest armia artystów wyklętych, przeklętych, przepraszam, to nie jest aktor, który gdzieś w tle się Wałęsa, oj, pałęta. Aktor, aktorka drugiego planu to jest ktoś, na czym stoi film jak na oponie ...opoce. […] Miało być poważnie, a państwo macie tu tupolew... - mówił Maciej.

Internauci podzieli się w ocenia aktora. Jedni stwierdzili, że uratował galę swoim poczuciem humoru, inni, że przesadził:

Najlepsze podsumowanie grandy, jaką funduje nam ostatnio Dziennik... tfu! Wiadomości TVP - pisze jeden z nich.

Świetny wykon, znakomity aktor tak jak ojciec - dodaje kolejny.

Pojawiły się również krytyczne głosy:

Wszystko fajnie, ale nawiązanie do żołnierzy "Wyklętych" i katastrofy w Smoleńsku, to już wielka przesada, w końcu tu i tu zginęli ludzie (...) - pisze jeden z internautów.

Co zaś sądzi sam Maciej Stuhr o swoim wystąpieniu?

Gale mają to do siebie, że są śmiertelnie nudne, długie i mają swoją powtarzalność. Jak już jestem na scenie, zawsze szukam jakiegoś żartu, czasami bardziej, czasami mniej wyszukanego - powiedział w rozmowie z Plotek.pl.

Oglądaliście Orły 2016?

 

Zobacz: Maciej Nowak pyta Kubę Wojewódzkiego: “Miałeś sytuacje intymne z mężczyznami?” A on…

 

Maciej Stuhr na Orłach 2016.

 

Maciej Stuhr na Orłach 2016.

Maciej Stuhr
East News

 

 

Więcej na temat Orły Maciej Stuhr
Przeładuj

Metamorfozy uczestniczek "Hotel Paradise"! Która z nich przeszła największą przemianę?

zobacz 01:27