bio

  • Data urodzenia:
    1949

Wanda Rabczewska – absolwentka prawa i administracji, urzędnik państwowy. Matka popularnej piosenkarki Doroty „Dody” Rabczewskiej. Pochodzi z Ciechanowa. Jest wielką fanką córki, jeździ na większość jej koncertów. W 2012 roku razem z mężem i córką uczestniczyła w proteście przeciwko Organizmom Modyfikowanym Genetycznie przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

W programie prowadzonym przez Agnieszkę Szulim „Na językach” głośno komentowano życie prywatne Rabczewskich - zdradę męża Pawła przed 15 laty i to, że posiada on nieślubną córkę. Od tamtej pory konflikt między Rabczewską a Szulim nasilał się. We wrześniu 2015 roku razem z córką udzieliła wywiadu dla magazynu „Viva”, w którym opowiedziała między innymi o swoich zmaganiach z nowotworem. Kobieta przeszła trzy operacje pod okiem doświadczonego specjalisty i pokonała chorobę. Do tej pory pozostaje pod nadzorem lekarzy.

Paweł Rabczewski jest jej drugim mężem. Z pierwszego małżeństwa ma jeszcze syna Rafała, który jest menadżerem koncertowym Doroty.