bio

  • Wiek:
    45 lat
  • Data urodzenia:
    19 czerwca 1975
  • Zawód:
    aktor
  • Znak zodiaku:
Grzegorz Małecki - urodzony w Warszawie aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST, którą ukończył w 2000 roku. Również w 2000 roku jako pierwszy aktor w historii otrzymał 5 nagród na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi - m.in. nagrodę publiczności, nagrodę dziennikarzy oraz nagrodę w postaci stypendium w Teatrze Narodowym w Warszawie, w którym gra do dziś. W 2010 roku Grzegorz Małecki otrzymał nagrodę Feliksa Warszawskiego w kategorii: najlepsza drugoplanowa rola męska za rolę Edka w "Tangu" Sławomira Mrożka. Ma też na swoim koncie sześć innych nominacji do Feliksów Warszawskich oraz innych nagród aktorskich (m.in. Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida, Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza, Paszport Polityki) otrzymane za udział w kilkudziesięciu sztukach na deskach Teatru Narodowego. Na małym i dużym ekranie można go było oglądać m.in. w takich serialach i filmach jak: "Dom", "Egzamin z życia", "Na dobre i na złe", "Lejdis", "Londyńczycy", "Och Karol 2", "Barwy szczęścia", "M jak Miłość", "Wkręceni 2", "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" oraz "#WSZYSTKOGRA".
Grzegorz Małecki współpracuje również z Teatrem Polskiego Radia, dla którego wystąpił w ponad stu słuchowiskach radiowych. Zajmuje się również dubbingiem.

Grzegorz Małecki prywatnie

Grzegorz Małecki jest synem aktorki Anny Seniuk i kompozytora Macieja Małeckiego. Ze związku z aktorką Kingą Ilgner - para rozwiodła się w 2011 roku - mają dwójkę dzieci: Antoninę (2006) i Franciszka (2007).