Czy laser całkowicie usuwa blizny po trądziku różowatym?

Kobiety patrzy
Fot. Flickr/julien haler/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry głównie występująca na twarzy. Objawia się występowaniem krostek, grudek i rumieni na czole, nosie i policzkach. Częściej pojawia się u kobiet. Niestety zdarza się, że po wyleczeniu zostawia blizny na twarzy. Blizny po trądziku różowatym można usunąć laserem, który przywraca skórze pierwotną gładkość.

 

Działanie lasera, w przypadku wklęsłych blizn, polega na tworzeniu w obrębie bliznowatej skóry serii mikrouszkodzeń termicznych. W ich miejscu dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu. Blizna staje się płytsza, co daje efekt wygładzonej skóry. W miejscu działania lasera powstają strupki, dlatego po zabiegu przez kilka dni należy pozostać w domu.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: domowe hamburgery

 

Blizny wypukłe są niwelowane przez stopniowe usuwanie kolejnych warstw naskórka. W tym samym czasie podgrzewana jest skóra właściwa, dzięki czemu otrzymuje się efekt remodelingu.

 

Zabiegu nie można wykonać jeśli mamy rany na skórze twarzy, wykwity ropne. Przeciwwskazaniem do laserowego usuwania blizn jest również ciąża i karmienie piersią. W zależności od otrzymanego efektu po pierwszym zabiegu, może być wskazane jego powtórzenie (zwykle wykonuje się około 4-5 serii). Efekty laserowego usuwania blizn są trwałe, a co za tym idzie – i my możemy trwale zapomnieć o tym, czym jest trądzik różowaty.


Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady