Choinka z czerwieni i złota – dekoracja świątecznego drzewka

Czerwono-złota bombka
Fot. Image by LifetimeStock.com

Ładna choinka wcale nie musi być jednokolorowa, w jej dekorowaniu sprawdzą się połączenia barw jak w ozdabianiu świątecznego stołu, w tym złoto z czerwienią. Na rynku jest dostępnych wiele ozdób, które łączą te dwa kolory. Pasiaste bombki czy czerwone kokardy ze złotym brzegiem znakomicie będą wyglądały na zielonym drzewku i z ciepłym światłem.

Lampki na choinkę

Jeśli dysponujemy gęstym drzewkiem, powinniśmy to uwzględnić przy montażu światełek. Lampki można rozmieścić bardzo blisko siebie. Najlepiej żeby miały ciepły odcień, np. żółty. Choinka czerwono-złota dobrze będzie się prezentowała niemal w każdym wnętrzu, od tradycyjnego dizajnu po te o wystroju tradycyjnym. Dzięki temu, że jest dwukolorowa, może stać zarówno na jednolitym tle, jak i barwnym, a i tak będzie się zdecydowanie wyróżniać.

Ozdoby na złoto-czerwoną choinkę

Ozdoby do dekoracji choinki złoto-czerwonej powinny być dwukolorowe albo część z nich powinna być złota, a część – czerwona. Wszystkie kombinacje są dobre, o ile nie wprowadzają jakichś dodatkowych barw. Bombki dopasowujemy wielkością do drzewka – zbyt małe na pokaźnym drzewku będą wyglądały komicznie, jeśli zostaną źle powieszone. Ozdabiając choinkę, warto trzymać się zasady, że największe ozdoby wiesza się niżej, a wyżej coraz mniejsze. Dzięki temu choinka zachowa proporcje, a nawet można w ten sposób skorygować niedoskonałości iglaka.

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: pomarańczowy mazurek

 

Choinka czerwono-złota pięknie będzie wyglądała z bombkami brokatowymi i licznymi połyskującymi elementami. Ciekawym pomysłem jest przypięcie do choinki ozdób w formie kokard. Wykonane np. z satyny albo – wręcz przeciwnie – z grubego materiału będą się kojarzyły z prezentami.


Drogi Użytkowniku,
chcemy Cię lepiej poznać, by robić dla Ciebie jeszcze lepszy serwis!
Wystarczy kilka minut, by wypełnić naszą ankietę. Zapraszamy!

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady