Ozdoby na wielkanocnym stole: wiosenne kwiaty, kolorowe pisanki, zajączki z tektury

Na stole leżą ozdoby wielkanocne.
Fot. ©lily_rocha/Fotolia.com

W czasie Wielkanocy warto zadbać o dekorację stołu oraz wystrój domu. Do przygotowywania świątecznych ozdób chętnie angażują się zarówno dzieci, jak i dorośli, którzy relaksują się przy malowaniu pisanek.

 

Świąteczne dekoracje podkreślają wiosenny nastrój Wielkanocy. Poza tym, sprawiają, że domownicy bardziej czują rodzinną atmosferę, relaksują się i chętniej spędzają czas przy stole.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: ciasto krówka

Wiosenne akcenty na wielkanocnym stole

Wybierając ozdoby, które znajdą się na wielkanocnym stole, warto zdecydować się na wiosenne akcenty. Zamiast białego obrusu, można położyć taki ze świątecznymi wstawkami: żółtymi kurczaczkami lub wyszywany drobnymi kwiatuszkami. Warto również postawić na środku stołu wiosenne kwiaty (tulipany lub żonkile) w wazonie. Bukiety mogą być ozdobą nie tylko jadalni, ale również każdego pokoju oraz kuchni. Świąteczny nastrój zostanie uzyskany również dzięki zastawie stołowej udekorowanej zielonymi listkami i kolorowymi kwiatkami. Na stole między talerzami można rozsypać płatki kwiatów (hiacyntów bądź szafirków) lub położyć gałązki barwinku.

Jakie kolory pasują na świątecznym stole?

Na wielkanocnym stole dominuje żółty i zielony kolor, ponieważ kojarzą się z wiosną. Można również wybrać pastelowe barwy, które znajdą się na solniczce, pieprzniczce czy tacy na jajka. Jeśli ktoś lubi skandynawskie kolory, może wybrać biel, brąz i szarość. Połączone z pomalowanymi na niebiesko pisankami w białe wzorki będą tworzyły malownicze wnętrze. Poza tym, kolorową i radosną atmosferę dopełniają również serwetki w zajączki, kurczaczki i baranki. Aby wielkanocny stół nie wyglądał kiczowato, można postawić na środku ciemnoszarą donicę z rzeżuchą, która nada wnętrzu świeży ton.

Jak przygotować pisanki, które znajdą się na wielkanocnym stole?

Na wielkanocnym stole powinny znaleźć się również kolorowe pisanki. W sklepach można dostać specjalne farbki, którymi maluje się skorupkę. Można również moczyć wydmuszki w kolorowej zawiesinie lub obwiązywać szczelnie tasiemką, a następnie naklejać małe kwiatuszki. Pisanki można obkleić również bibułą lub wydrapać wzorek. Świątecznych ozdób nie robią tylko dzieci w szkole, ale również dorośli, którzy podczas delikatnej pracy, relaksują się w czasie wolnym. Poza tym, w wydmuszkach można również zasiać rzeżuchę, a na skorupce dorysować markerem oczy i usta.

DIY, czyli ozdoby z papieru na wielkanocnym stole

Dobrym pomysłem na udekorowanie świątecznego stołu, a także pokoju dziecięcego jest robienie ozdób wielkanocnych z papieru toaletowego. Króliczka można zrobić, okręcając rolkę białym papierem. Wystarczy dorysować oczy, przykleić nosek ze zrolowanej bibuły, cienkie wąsy z czarnego papieru, a także uszy i łapki z białej tektury. Można zrobić także biało-czarne owieczki oraz kwiatki z papieru. Do donicy warto włożyć zrobionego z kulki styropianu kurczaczka na kijku do szaszłyka.

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady