Sensacyjna wiadomość! Pakistańczycy chcą wyruszyć po Tomasza Mackiewicza!

Pakistańczycy chcą wyruszyć po Tomasza Mackiewicza na Nanga Parbat
Fot. East News/Facebook

Dotarła do nas sensacyjna wiadomość o tym, że grupa pakistańskich wspinaczy chce wyruszyć po Tomasza Mackiewicza, który po zdobyciu szczytu Nanga Parbat 25 stycznia, nie zdołał zejść poniżej 7000 metrów, skąd byliby w stanie zabrać go ratownicy. Elisabeth Revol, partnerka wspinaczkowa Tomasza Mackiewicza, zeszła poniżej 6000 metrów, skąd zabrali ją ratownicy Adam Bielecki i Denis Urubko. Rodzina Tomasza Mackiewicza apelowała o wznowienie akcji ratunkowej, ale polscy ratownicy musieli odpocząć po zniesieniu Revol, a do tego warunki pogodowe pogorszyły się. Ostatecznie nie zorganizowano drugiej akcji ratunkowej. Teraz jednak pojawiła się sensacyjna wiadomość o tym, że grupa pakistańskich wspinaczy chce wyruszyć po Polaka!

 

ZOBACZ: Emocjonalny wpis żony Tomasza Mackiewicza o Elisabeth Revol! Jak ocenia jej zachowanie?

 


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Anna Skura sama uprawia wspinaczkę, gwiazda "Agenta" podsumowała wyprawę na Nanga Parbat: "Wiedziałam, jak to się skończy"

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut

Będzie druga akcja ratunkowa dla Tomasza Mackiewicza?

Jak donosi Gazeta.pl na Facebooku Pakistan Mountain News pojawiła się informacja, że grupa pakistańskich wspinaczy chce zorganizować akcję poszukiwawczo-ratowniczą poniżej szczytu Nanga Parbat, gdzie od dwóch tygodni przebywa Tomasz Mackiewicz. Udział w akcji ma wziąć ośmiu Pakistańczyków, wśród których znalazł się Hassan Jaan, zdobywca K2 w 2014 roku. Informacja nie jest jeszcze pewna, kolejne doniesienia mają niebawem pojawić się na Facebooku.

 

To zaskakująca informacja biorąc pod uwagę fakt, że w środę ma się odbyć symboliczny pogrzeb Tomasza Mackiewicza. Rodzina chce pochować pustą trumnę i pożegnać Tomasza.

W najbliższą środę o  godz. 15.00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie msza w intencji Tomka. Spotkają się ludzie, którzy dają nam znać, że wciąż myślą o Tomku. Pomodlimy się za niego - powiedziała krewna Mackiewicza, Małgorzata Sulikowska w Onet.pl.

 

Ojciec Mackiewicza wciąż wierzy w to, że jego syn żyje. 

 

Od ponad tygodnia walczymy o życie mojego Syna, Tomka Mackiewicza, wierząc, że jest jeszcze szansa. Spotykam się z opinią, że moja wiara jest irracjonalna, zaprzeczająca zdrowemu rozsądkowi, wręcz głupia, po prostu. A ja odpowiadam tak: nie takie cudowne rzeczy wydarzały się z Bożej inspiracji i dopóki nie będę miał twardych dowodów życia lub śmierci, zawsze będę za życiem - napisał Witold Mackiewicz w liście otwartym.

 

ZOBACZ: Elisabeth Revol podała dwie różne wersje na temat rozstania z Tomaszem Mackiewiczem?! Jej NOWY wywiad budzi dużo emocji

 

Pakistańczycy chcą wyruszyć na Nanda Parbat po Tomasza Mackiewicza

Pakistańczycy chcą wyruszyć po Tomasza Mackiewicza
Fot. Facebook

 

Tomasz Mackiewicz zdobył szczyt Nanga Parbat, ale nie wrócił do bazy pod szczytem.

Tomasz Mackiewicz w Dzień dobry TVN
Fot. East News

W środę ma się odbyć pogrzeb Mackiewicza

Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz podczas wyprawy
Fot. Twitter

To dobra decyzja?

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje