Ta piękna dziewczyna, Natalia Partyka, urodziła się bez ręki. O czym marzy mistrzyni paraolimpijska?

Natalia Partyka
Fot. Szymon SzczeŚniak/LAF AM

Natalia Partyka już piąty raz będzie starować w paraolimpiadzie. We wrześniu pojedzie do Rio de Janeiro. Dziewczyna urodziła się bez prawego przedramienia, ale postanowiła się nie poddawać. Jest jedyną Polką, która bierze udział paraolimpiadach i olimpiadach - tu z powodzeniem walczy z pełnosprawnymi sportowcami.

 


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: "Lombard. Życie pod zastaw": Czy Mateusz Murański znalazł już kobietę swojego życia? WIEMY!

Źródło: TV PULS

Kim jest Natalia Partyka?


Od lata Natalia jednak słyszy, że zawodników, którzy decydują się na taki krok, było w historii sportu niewielu i że nigdy nie zdarzyło się, by paraolimpijczyk zdobył medal olimpijski. Ale ona konsekwentnie się tym nie zraziła. Pierwszą próbę spełnienia marzeń podjęła w 2008 roku w Pekinie. Nie udało się. Cztery lata później z Londynu też wróciła bez medalu. Tegoroczne igrzyska w Rio też nie były dla niej szczęśliwe. Ona jednak nie zwykła się poddawać.  Spytaliśmy ją, jak się motywuje w takich chwilach:

 

"Nieuniknione w sporcie są porażki lub dni, w których nie ma się chęci na trening. Jednak w takich momentach myślę o tym, że za chwilę czekają mnie już kolejne starty, w których będę mogła się zrewanżować i pokazać z lepszej strony. Nie ma nic gorszego niż poczucie bezsilności i niezadowolenia po porażce. Dlatego każdego dnia robię wszystko, by to uczucie towarzyszyło mi jak najrzadziej. Cały czas marzy mi się medal Igrzysk Olimpijskich :) A poza tym chciałabym grać na coraz wyższym poziomie i piąć się w górę w światowym rankingu zawodniczek", powiedziała „Party” Natalia.
 
Niezwykłą historię Natalii przeczytacie nowym magazynie "Party".
 

 

Natalia Partyka jest tenisistką stołową.

Natalia Partyka
Fot. EastNews

 Natalia Partyka wspiera fundację Omeny Mensah

Natalia Partyka wspiera fundację Omeny Mensah
Fot. Akpa

Czy będziesz we wrześniu oglądał paraolimpiadę w Rio de Janeiro?

Najczęściej czytane

 

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady