Domowe sposoby na zagęszczenie włosów cienkich i pozbawionych obojętności: roztwór z octu jabłkowego, maseczka z jajek

Maseczka z żółtka na cienkie włosy
Fot. © andriano_cz/Fotolia.com

Cienkie i osłabione włosy to problem wielu kobiet, które na co dzień poddają je licznym zabiegom, w tym przede wszystkim suszeniu i prostowaniu. Zamiast wydawać zawrotne sumy na profesjonalne zabiegi fryzjerskie, można skorzystać z domowych sposobów na zagęszczenie włosów. Wśród nich można wymienić, m.in. nakładanie na włosy roztworu z octu jabłkowego, maseczkę z jajka i majonezu oraz skuteczne terapie ziołowe. 

Struktura i grubość włosów uwarunkowane są genetycznie, dlatego też zarówno domowe, jak i profesjonalne zabiegi, mające na celu zagęszczenie włosów, mogą przynieść zróżnicowane efekty. Niekiedy cienkie i przerzedzone włosy są wynikiem ich przesuszenia oraz niewłaściwej pielęgnacji. 

Ocet jabłkowy na zagęszczanie włosów

Jednym ze skutecznych sposobów na zagęszczenie cienkich i pozbawionych objętości włosów jest wykonywanie masażu skóry głowy przy użyciu roztworu z jednej szklanki wody destylowanej i jednej szklanki octu jabłkowego. Taki zabieg należy wykonywać przed każdym myciem włosów przez około 5 minut. Kuracja octem jabłkowym zapewnia bardzo dobre efekty, ponieważ regeneruje on suchą skórę głowy, łagodzi podrażnienia oraz zwalcza różne wirusy i grzyby, które mogą hamować wzrost włosów. Ponadto ocet jabłkowy pobudza krążenie, wzmacnia mieszki włosowe oraz usuwa zanieczyszczenia, w tym przede wszystkim martwy naskórek.

POLECAMY: Kasia gotuje z Polki.pl: sałatka z fasolki szparagowej

Maseczka z jajek na cienkie włosy 

Skutecznym sposobem na cienkie i pozbawione objętości włosy jest również maseczka z jajek z dodatkiem oliwy z oliwek, która ma działanie nawilżające. Taką miksturę należy nałożyć na całą długości włosów – od nasady, aż po same końce – a po upływie ok. 30 minut obficie spłukać wodą. Maseczkę z jajek na cienkie włosy należy wykonywać nie częściej niż raz w tygodniu. 

Zioła na cienkie i zniszczone włosy

Dobrym rozwiązaniem na pobudzenie włosów do wzrostu są wcierki ziołowe, które należy wykonywać regularnie. Wśród skutecznych ziół na zagęszczenie włosów, można wymienić: bylicę, brzozę, skrzyp, łopian i kozieradkę. Charakteryzują się one właściwościami wzmacniającymi oraz zapobiegają wypadaniu włosów. Roztwór z tych ziół należy wetrzeć w skórę głowy, a po upływie godziny spłukać letnią wodą. 

 

Najczęściej czytane

 

Nasze akcje

Polecamy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady