O czym jest „Spotlight" - najlepszy film roku? Przypominamy naszą recencję oscarowego zwycięzcy

Michael Keaton i Mark Ruffalo
Fot. United International Pictures

„Spotlight" zwyciężył w kategorii najlepszy film roku na Oscarach.  Przypominamy naszą recenzję filmu - tę i inne możecie przeczytać na MOIM BLOGU.

 


CIĄG DALSZY ARTYKUŁU POD WIDEO

POLECAMY: Foster i Lawrence śmiały się z Meryl Streep, reżyser "Kształtu wody" zakpił z zeszłorocznej wpadki! Zobacz NAJLEPSZE momenty Oscarów 2018

Źródło: Ania Robak, Gary Muvaut

O czym jest "Spotlight"?

 

Najgłośniejsza premiera weekendu nominowana do Oscarów w sześciu kategoriach, w tym dla najlepszego filmu (i tę nagrodę zgarnął). „Spotlight” opowiada historię dziennikarskiego śledztwa rozpoczętego przez jedną z bostońskich gazet, która wpadła na trop pedofilskiej afery w miejscowej parafii. Wkrótce okazało się, że macki całej sprawy sięgają dużo głębiej, a śledztwo przynosi szokujące rezultaty. Film oparty na faktach.

Gratka dla miłośników dążenia do prawdy i mozolnego odkrywania jej krop po kroku. Temat filmu jest na tyle sensacyjny i skandaliczny, że jego reżyser nie dał się ponieść pokusie uatrakcyjnienia go na siłę. I dobrze. „Spotlight” charakteryzuje się wolnym tempem i metodycznym okrywaniem kolejnych odsłon skandalu. Przy okazji daje możliwość podpatrzenia pracy dziennikarzy i tego, jak działa redakcja gazety od środka.

 

Werdykt: Kino niełatwe

 

Zwiastun:

 

 

Spotlight - plakat z filmu
Fot. Materiały prasowe

Aktorzy filmu Kadr z filmu Spotlight
Fot. United International Pictures

 

Czy widziałeś już Spotlight?

 

Nasze akcje

Konkursy

Top Video

Top Galerie

Najczęściej czytane porady

Nasze akcje