Najlepsze sposoby na pielęgnację eko /Selena Gomez
East News

Oto proste triki w codziennej pielęgnacji, które pozwolą ci oszczędzić pieniądze i... środowisko. Gwiazdy też je stosują!

Najlepsze sposoby na pielęgnację eko /Selena Gomez
East News

Myślisz o dobru środowiska i chcesz jeszcze postępować jeszcze bardziej ekologicznie? Oto pięć sposobów, by nawet twoja pielęgnacja pomagała planecie Ziemi. Czyli w stylu zero i less waste! Niektóre z tych sposobów stosuje Selena Gomez i wiele innych gwiazd!

5 rzeczy, które możesz zmienić w pielęgnacji, żeby być zero waste

Chcesz żyć bardziej w stylu less waste? Zacznij od małych, prostych kroków i… pamiętaj o tym, że w duchu less waste możesz także pielęgnować urodę! Wielorazowe akcesoria do demakijażu, opakowania zwrotne lub do ponownego napełnienia, a nawet… kosmetyki z resztek żywności, typu fusy po kawie czy skórki z ogórka, (to sposób Seleny Gomez, która uwielbia nimi peelingować i nawilżać skórę) to tylko początek. Oto pięć prostych sposobów, by być bardziej less waste!

Najlepsze sposoby na pielęgnację eko /HelloBody
Mat. prasowe

Płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku

Usuwają makijaż tak samo skutecznie jak te jednorazowe, a kupując je raz, nie przyczyniasz się do produkowania większej ilości plastiku, śmieci i powiększania swojego śladu węglowego. Nasz typ to płatki kosmetyczne wielokrotnego użytku Hello Bamboo (HelloBody, 59,99 zł) - wykonane są z bambusowych i bawełnianych włókien. Są delikatne dla skóry i niezwykle wytrzymałe. Po użyciu po prostu upierz je wodą z mydłem, wysusz i używaj kolejny raz!

Najlepsze sposoby na pielęgnację eko /Yope
Mat. prasowe

Kosmetyki, których opakowania możesz napełnić jeszcze raz

Kupując kosmetyk w opakowaniu do ponowanego napełnienia, ograniczasz zużycie plastiku i ilość wyrzucanych śmieci. W warszawskim butiku marki Yope są stacje uzupełniające z mydłami, żelami pod prysznic i środkami czystości. Jak to działa? Wystarczy, że przyjdziesz ze swoją butelką po produkcie Yope i napełnisz ją ponownie tym samym płynem. Na miejscu możesz też kupić szklaną butelkę wielokrotnego użytku wraz z pompką. Brawo Yope!

Najlepsze sposoby na pielęgnację eko /Iossi
Mat. prasowe

Kosmetyki, których opakowania możesz zwrócić do ponownego użycia

Zużyłaś krem? Oddaj firmie opakowanie! Marka Iossi prowadzi program zwrotów szklanych opakowań swoich kosmetyków - można je odesłać lub oddać do siedziby marki. Niedawno program został poszerzony o nową możliwość oddawania pojemniczków w sklepach stacjonarnych współpracujących z Iossi. Taki system zwrotów zaoszczędzi wiele przejazdów kurierów, ograniczając w ten sposób ślad węglowy.

Najlepsze sposoby na pielęgnację eko /Mokosh
Mat. prasowe

Olej kokosowy dobry na wszystko

Czy wiesz, że olej kokosowy, oprócz tego, że jest dobry do smażenia, nadaje się do pielęgnacji włosów, ciała i twarzy? Ba, potrafi nawet zmywać makijaż oraz myć włosy! Warto z niego korzystać - kupując tylko jeden słoik lub butelkę kosmetyku raz, możesz używać go w wielu sytuacjach. Nasz typ to olej kokosowy Mokosh (49 zł) - jest idealny do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, dłoni i paznokci oraz skóry skłonnej do podrażnień, a także przygotowany z certyfikowanego surowca organicznego i testowany dermatologicznie. Mając jeden wielofunkcyjny kosmetyk, nie wyrzucasz kilku opakowań, na pewno zużyjesz go do końca, więc nie będzie ci się nic marnować na półce w łazience. A ile przy tym zaoszczędzisz!

Najlepsze sposoby na pielęgnację eko /BodyBoom
Mat. prasowe

Kawa dobra na wszystko

Kolejnym niezwykłym produktem z kuchni, który idealnie sprawdzi się też w łazience, jest kawa. Nie wyrzucaj fusów! Możesz zrobić z nich peeling od ciała lub, w połączeniu np. z jogurtem naturalnym, maseczkę na twarz. Możesz też stosować kosmetyki ze zmielonych ziaren kawy. Peelingi marki Body Boom (np. Shimmer Gold, 25 zł) są przygotowane z kawy robusty, która wykazuje niezwykłe właściwości antycellulitowe. PPeelingi mają też inne naturalne składniki: różową sól himalajską i brązowy cukier. Wybierając kosmetyki bez zbędnej chemii ograniczasz jej negatywny wpływ na środowisko!

 

Więcej na temat pielęgnacja ekologia
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48