Idol

Polub stronę
Idol

opis

Idol - talent show nadawany w Polsacie od 5 kwietnia 2002 roku do 11 czerwca 2005 roku, oparty na licencji brytyjskiej i programie stacji iTV "Pop Idol". Kolejny sezon wróci do Polsatu wiosną 2017 roku. Castingi do programu "Idol" odbędą się w listopadzie 2016 roku począwszy od 5 listopada. Wiadomo już, że pierwszą jurorką nowej edycji "Idola" będzie Elżbieta Zapendowska. Drugą potwierdzoną jurorką programu "Idol" jest Ewa Farna. Trzecie miejsce w fotelu jurora przypadło Januszowi Panasewiczowi. Czwartym jurorem został Wojtek Łuszczykiewicz. Pierwszy odcinek nowego sezonu "Idola" zobaczymy w telewizji Polsat 15 lutego o o godzinie 20.
Uczestnikami programu "Idol" są wokaliści amatorzy, którzy po przebrnięciu wstępnych eliminacji stają przed specjalną komisją. W pierwszych sezonach programu jury "Idola" tworzyli: Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Kuba Wojewódzki i Robert Leszczyński. W trzecim sezonie w fotelach jurorów zasiedli też Maciej Maleńczuk i Marcin Prokop. Wszystkie edycje programu prowadził Maciek Rock, w pierwszym sezonie partnerowała mu Paulina Jaskólska.
Zwycięzca programu "Idol" wybierany jest na podstawie nadesłanych przez widzów SMS-ów. Nagrodą za zwycięstwo jest profesjonalnie wydana płyta oraz promocja wykonawcy. W "Idolu" swoją karierę rozpoczynało wiele późniejszych gwiazd polskiej muzyki, m.in. Ania Dąbrowska, Monika Brodka, Sławomir Uniatowski, Ewelina Flinta, Szymon Wydra czy Hanna Stach.
 

Zwycięzy pierwszej edycji programu "Idol":

1. miejsce: Alicja Janosz
2. miejsce: Ewelina Flinta
3. miejsce: Szymon Wydra
 

Zwycięzy drugiej edycji programu "Idol":

1. miejsce: Krzysztof Zalewski
2. miejsce: Mariusz Totoszko
3. miejsce: Bartłomiej Hom
 

Zwycięzy trzeciej edycji programu "Idol":

1. miejsce: Monika Brodka
2. miejsce: Jakub Kęsy
3. miejsce: Paweł Kowaczyk
 

Zwycięzy czwartej edycji programu "Idol":

1. miejsce: Maciej Silski
2. miejsce: Sławomir Uniatowski
3. miejsce: Bartosz Szymoniak